chrome firefox opera safari iexplorer

Ада Роговцева сьогодні святкує 77-річчя

16 липня 2014 о 16:28

Неперевершена акторка театру та кіно, Герой України, народна артистка СРСР Ада Роговцева сьогодні святкує свій день народження. Їй виповнилось 77 років.

Ада Роговцева народилася 16 липня 1937 року у м. Глухів Сумської області в родині агронома. Навчалася в школі № 10 у Полтаві. 1954—1959 –у Київському театральному інституті ім. І. Карпенка-Карого.

Вона понад 35 років працювала у Київському національному академічному театрі російської драми імені Лесі Українки. Після відходу з театру гастролює з концертними програмами та камерними театрами. У Київському академічному театрі драми і комедії на Лівому березі грає у виставах «Рожевий міст» та «Вася повинен зателефонувати», які поставила донька Роговцевої Катерина Степанкова.

Як професор Національного університету культури викладає в Київському театральному інституті ім. І. К. Карпенка-Карого.

12 липня 2007 президент України Віктор Ющенко підписав указ про надання Аді Роговцевій звання «Герой України».

Нагадаємо, 9 липня, Ада Роговцева провела в Харкові творчий вечір. Перед цим вона відвідала поранених у Військово-медичному клінічному центрі за власним бажанням та без присутності преси.

Актриса всіляко підтримує свій народ. У березні вона звернулася до президента Росії Володимира Путіна.

Артистка просила змилуватися над народом України і запобігти кровопролиттю.

Ада Миколаївна продекламувала вірші Марини Цвєтаєвої і нагадала, що кілька років тому під час зборів української інтелігенції президент Росії Володимир Путін читав вірші Тараса Шевченка.

Джерело: ZIK
Розділи: Видатні постаті

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...