chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні на території КПІ відкривають міжконфесійну церкву Миколи Чудотворця

23 липня 2014 о 11:01

В середу, 23 липня 2014 р. о 14:30 на території Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» (вул. Янгеля, 3) відбудеться урочисте освячення Церкви Святого Миколи Чудотворця, покровителя університету.

На освіченні міжконфесійного храму будуть присутні представники найбільш чисельних конфесій. Серед запрошених гостей – відомі громадські діячі, представники галузі культури і мистецтв.

З моменту заснування КПІ на його території функціонувала університетська церква. Її було закладено у 1885 році, а навесні 1887 року – освячено. Храм КПІ був важливим духовним осередком. Та у 1935 році під час масового знищення святинь його було розібрано на цеглу.

Громадськістю НТУ «КПІ», міською та районною держадміністраціями було запропоновано відбудувати університетську церкву. Проектування та будівництво храму було здійснено за сприяння відомого українського вченого, громадського і політичного діяча, члена наглядової ради НТУ «КПІ» Станіслава Довгого.

Церкву Святителя Миколи Чудотворця присвячено героям, що віддали та продовжують віддавати свої життя за Україну.

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути