chrome firefox opera safari iexplorer

У печерах Києво-Печерської лаври виявлено невідоме поховання

25 липня 2014 о 16:38

Під час проведення ремонтно-реставраційних робіт у підземній церкві Різдва Христового, що в Дальніх печерах Києво-Печерської лаври, будівельники випадково відкрили невідоме раніше поховання в локулі – склепінчастій ніші в стіні, призначеній для поховання.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

За інформацією співробітників заповідника, завідувача сектором археології Сергія Балакіна та заступника начальника відділу Ярослава Литвиненка, поховання знаходиться в південній стіні храму, на висоті 1,95 м від його сучасної підлоги.

В результаті обстеження археологи заповідника встановили розміри поховання: довжина — 0,7 м, ширина — 0,45 м, а максимальна висота — 0,3 м. У порожнині локули знаходилися останки людського скелета в неанатомічному порядку. На думку фахівців, це є ознакою перепоховання.

Під час огляду в похованні зафіксовані фрагменти взуття покійного (шкіряні тапочки зі шнурівкою) і фрагмент плетеного хреста-параманда.

Також в локулі виявлено уламок керамічної плитки, повністю покритої яскраво зеленою глазур'ю, яку попередньо можна датувати XVII-XVIII ст. Можливо, зазначена плитка в цьому похованні з'явилася випадково, а, можливо, є фрагментом його розбитої заслінки.

Знайдене в локулі поховання має прямі аналоги у відповідних поховальних пам'ятках Дальніх і Ближніх печер Києво-Печерської лаври. На думку дослідників, воно могло бути здійснене після 1620 р.

По завершенню досліджень останки з поховання повернули в локулу.

За припущенням археологів, згадане поховання навряд чи є одиничним і тому подальші ремонтні роботи в храмі вимагають постійного археологічного нагляду.

7 травня

Інші дати
Петро Чайковський
1840 –  російський композитор, диригент, музично-громадський діяч. Мав українське коріння. В Україні написав понад 30 творів.
Розгорнути
Народився Микола Кащенко
(1855, с.Веселе, Запорізька область – 1935) - український біолог, ембріолог, селекціонер, один із перших українських академіків, засновник акліматизаційних садів у Томську і Києві. Разом з В.О.Караваєвим створив зоологічний музей і був його першим директором.
Тиха місячна ніч над принишклим селом Оповила біленькі оселі. Лиш пустун-вітерець над люстерком-ставком В срібних хвилях гойда каруселі. Продерчав десь деркач у заплавах ріки, На хвилину сполохавши тишу, Очерет з осокою про щось гомінкий Тихо шепче і чубом колише. Запізнілий туман, мов отара овець, Суне попаски вбрід понад лугом. Замаячив ледь-ледь вдалині острівець Й непомітно сховався за пругом. (Віктор Геращенко)
Розгорнути