chrome firefox opera safari iexplorer

Професійна кар’єра: коли не пізно зробити перший крок?

31 липня 2014 о 15:03

«Знайти себе» в професійному житті — завдання нелегке, однак, виконавши його, ми маємо всі шанси не шкодувати за марно прожитими роками.

Кар’єрні цілі повинна ставити перед собою сама людина, вибираючи зі всіх можливостей ті, які найбільше відповідають її потребам і бажанням. Тому так важливо якомога раніше замислитися над плануванням професійної кар’єри, знайти розуміння власного «покликання» та співвіднести це з динамікою ринку праці, перспективним баченням майбутнього.

Трапляються унікальні випадки, коли діти не тільки визначилися з тим, де хочуть навчатися, але й добре розуміють, які вимоги ставить до них майбутня професія; з чого доведеться починати, яких зусиль потрібно буде докласти, щоб досягнути успіху, навіть якщо мова йде про сімейний бізнес. Однак часто питання майбутнього професійного вибору залишається питанням навіть після подання документів до ВНЗ, абітурієнти не впевнені в тому, навіщо їм узагалі навчатися.

У теперішній час певний вплив на вибір майбутньої професії мають уявлення про престижність чи оплачуваність роботи, часто без уваги на реальний стан речей. Для прикладу, твердження однієї з випускниць «юристи добре заробляють» базувалося на тому, що вона знала про життя сусіда, проте не звернула уваги, що він не єдиний юрист в Україні.

Те, що ми спостерігаємо в сфері праці сьогодні, не гарантує нам такого ж «ефекту» через місяць чи навіть тиждень, не говорячи вже про більш тривалі часові проміжки. Штучно створена престижність тих чи інших ВНЗ та спеціальностей не відповідає реальній ситуації на ринку праці. Десятиліття назад природно виникла потреба в кваліфікованих державних діячах, банківських працівниках, журналістах тощо, однак із часом ситуація кардинально змінилася, а стереотипи залишилися. Сьогодні в Україні кількість власників дипломів, для прикладу юристів та економістів, є надміру високою: ми готуємо їх більше, ніж усі країни Європи разом!

Усе це далеко не єдині причини того, чому з роками в Україні стає все більше дорослих, які не знаходять щастя у своїй професії; чому крах певної галузі призводить до краху в особистому житті. Ще й сьогодні непоодинокі випадки, коли заняття тим чи іншим видом спорту, мистецтва, професію для дитини вибирають батьки. І часто такий вибір є або віддзеркаленням їхньої власної мрії, або відповідає сімейній традиції чи стереотипним уявленням про доцільність, престижність тощо.

Небагато людей стають мільйонерами чи президентами, призерами фестивалів чи отримують Нобелівські премії. Але кожен із нас по-своєму унікальний і важливий, усі ми можемо чогось досягнути, тільки потрібно пам’ятати: «Життя — це не тільки тире між двома датами».

Джерело: versal-online.com.ua
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути