chrome firefox opera safari iexplorer

Новообраний парламент повинен провести конституційну реформу і максимум через 2 роки переобратись — Микола Томенко

15 серпня 2014 о 11:43

Радник Президента, народний депутат Микола Томенко вважає, що вже сьогодні потрібно чітко визначити місію нового парламенту, який буде обраний у жовтні 2014 року.

Про це він сказав в ефірі телеканалу «112 Україна».

Він переконаний в тому, що нинішній склад парламенту не здатний на проведення конституційної реформи. Тому головним завданням нового парламенту має бути внесення змін до Конституції в частині передачі повноважень до системи місцевого самоврядування. Також парламент буде зобов’язаний ухвалити рішення про радикальне скорочення депутатського корпусу України зафіксувавши, що у Верховній Раді має працювати 300 депутатів, а депутатський корпус місцевих рад повинен бути скорочений як мінімум на половину. Для приладу, експерти висловлюються, що в Києві від нинішніх 120 депутатів достатньо 25-30, які мають обиратися в мажоритарних округах.

«Цілком очевидно, що в новому парламенті не буде комуністів та абсолютної більшості із тих, хто складав команду Віктора Януковича, але все ж таки це не буде оптимальний парламент, якого прагне українське суспільство.
Саме тому треба чітко зазначити, що наступний парламент буде парламентом перехідного типу, який мусить підготувати серйозні зміни в системі організації державної влади та місцевого самоврядування і максимум через два роки піти на перевибори», – наголосив політик.

Джерело: tomenko.ua
Розділи: Громадська думка

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути