chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Думати потрібно не про дах Верховної Ради, а про її якісне функціонування

06 червня 2018 о 15:20

Верховну Раду перед можливим перенесенням з Києва в інше місто варто було б на третину скоротити.

Таку думку в ефірі ObozTV висловив лідер політичної партії Громадський рух “Рідна країна”  Микола Томенко.

“Думаючи про перенесення парламенту, я б однозначно скоротив його склад. У нас на референдумі люди проголосували за 300 депутатів, і я не розумію, навіщо нам 450. Я би оптимізував структуру. Тоді б ми почали не з даху, а змісту і ролі українського парламенту, і перетворили б його з пострадянської Верховної Ради на функціональний європейський парламент. Тому краще почати з депутатів, а дахом вже завершимо”, – зазначив політик.

Нагадаємо, що до кінця літа у Верховній Раді планують реставрувати купол. Виконання робіт обійдеться державі в близько 7,5 млн грн.

При цьому Микола Томенко вважає, що столицю варто було б звільнити від обласних установ.

“Я пропонував почати з області. У нас парадоксальна історія, коли центр міста займає обласна рада, обласна адміністрація. У мене питання, а чому вона в Києві керує? Чому не в Білій Церкві або Броварах? Я б дійсно розвантажував, але не так як пропонував Саакашвілі, щоб в степу в Черкаській області побудувати бункери. Це трохи з серії фантастики”, – вважає лідер партії Громадський рух “Рідна країна”.

Крім того, він зазначив, що подібна практика існує в усьому світі.

“Судову владу точно виносять. Теоретично парламент теж можна подумати, куди його перенести. А, наприклад, в центральній частині Києва зробити музеї і таку інфраструктуру”, – додав Микола Томенко.

Розділи: Політика

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути