chrome firefox opera safari iexplorer

Томенко відмовився брати участь у довиборах до Верховної Ради

24 травня 2016 о 17:04

Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко відмовився брати участь у довиборах до Верховної Ради у п’яти округах, які відбудуться 17 липня. На його думку, довибори перетворюють на скупку мандатів для влади.

«Брати участь в легітимації процесу купівлі мандатів народних депутатів в мажоритарних округах я не буду. Це – неправильно і аморально», – написав він у своєму блозі на «Лівому березі».

Він висловив вдячність низці громадських організацій та політичних сил, які йому запропонували підтримку на цих довиборах. Зокрема, чорнобильським організаціям, ветеранам АТО, партіям «Батьківщина», «Народний рух України» та ін.

«У свою чергу, я сформував пропозицію – висунути єдиного кандидата від опозиційних до влади Петра Порошенка та олігархів, що її підтримують, політичних сил, щоб ці довибори стали виборами самостійних політиків та їхніх програм, і а не владним аукціоном з продажу мандату мажоритарника», – нагадав М. Томенко.

Натомість, за його словами, сталася ситуація, коли практично по всіх округах і, зокрема, на Чернігівщині, про готовність балотуватися на цих довиборах вже заявили до десятка представників так званих опозиційних до Президента партій. «Це означає, що влада розігрує звичний для неї сценарій, коли демократи будуть між собою сваритися, а кандидат від влади під прикриттям правоохоронних органів буде скуповувати голоси на окрузі. За таких обставин зрозуміло, що купівлю депутатських мандатів не можна буде зупинити», – вважає Микола Томенко.

«Цілком очевидно, що нинішній склад парламенту приречений: не в цьому, так в наступному році відбудуться дострокові парламентські вибори. А у разі, якщо Президент найближчим часом не піде на дострокові парламентські вибори, то суспільство вимагатиме вже не лише парламентських, а й дострокових президентських виборів», – зазначив Томенко.

Тому, на його переконання, сьогодні треба думати про те, як готувати вже ті, «великі вибори»: ухвалювати нове виборче законодавство, визначати зрозумілі правила гри і принципи домовленостей бодай в українському демократичному політичному середовищі.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути