chrome firefox opera safari iexplorer

Україна олімпійська – привід для національної гордості

21 серпня 2014 о 09:52

З нагоди 23-річниці Незалежності України Перший Національний підготував спецпроект «Олімпійська слава України» про досягнення нашої країни на найпрестижніших спортивних змаганнях світу.

20 років тому, в 1994-му, в норвезькому Ліллехаммері олімпійська національна збірна України під час церемонії відкриття Ігор вперше пройшла під синьо-жовтим прапором (до того наші спортсмени здобували звання олімпійських чемпіонів, виступаючи за інші команди – СРСР, Російської імперії, Чехословаччини та ін.). Відтоді й ведеться олімпійський літопис незалежної України.

Того ж року на першій своїй Олімпіаді наша держава виборола і своє перше золото. 16-річна Оксана Баюл стала переможницею в одиночному фігурному катанні і досі залишається наймолодшою вітчизняною олімпійською чемпіонкою. Першим чемпіоном літніх Олімпійських ігор став борець греко-римського стилю В'ячеслав Олійник. А найстаршим українським учасником Ігор за всі роки є  Артур Айвазян – 35-річний золотий призер у стрільбі. Усього за час незалежності українські спортсмени вибороли 40 золотих медалей (35 на літніх Олімпійських іграх і 5 – на зимових).

Перший Національний як ексклюзивний транслятор Олімпійських ігор в Україні має найповніший архів відеозаписів з кожних змагань. Фрагменти виступів, зворушливі моменти церемоній нагородження, інтерв’ю з місця подій – найемоційніше, найважливіше і найцікавіше у 40-хвилинному документальному дайджесті«Олімпійська слава України».

Пишайтесь Україною разом з Першим Національним у суботу, 23 серпня, об 11:10 у програмі «Наш спорт».

Джерело: 1tv.com.ua
Розділи: Спорт в Україні

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути