chrome firefox opera safari iexplorer

Хвиля радіації з Японії може дійти до України?

15 березня 2011 о 17:44

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко не виключає, що вибух на японських атомних електростанціях може мати наслідки і на України.

«В Японії найстаріші атомні станції, які будували американці 40-50 років тому. Вони мають тільки одну оболонку. Наші АЕС мають дві оболонки. Вже зроблені знімки з космосу, ця оболонка порушена і виходить радіація. Якщо радіація виходить, то через день вона може бути вже в Африці. Про Україну я і не кажу. Бо якщо вона може досягнути до Африки, яка набагато далі від Японії, то уявіть собі, як швидко вона буде в Україні», — повідомив Володимир Борейко в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН.

На його переконання, хвиля радіації «піде до України через Росію» і може дійти до нас вже за пару місяців.

«Наведу приклад: коли бахнув Чорнобиль, шведські вчені вже через день зафіксували в себе радіацію. Тому можна допустити, що українські жінки годуватимуть своїх дітей молоком, в якому буде радіація, вже через декілька місяців», — підсумував еколог.

Джерело: канал 24
Розділи: Довкілля Здорова

8 травня

Інші дати
Микола Козловський
1921 –  український майстер фотографічних справ. Лауреат Шевченківської премії за фотоальбом «Києве мій».  
Розгорнути
Народився Данило Лідер
(1917, с. Вікторівка, Росія - 2002) - художник театру, педагог. Народний художник України. Серед найвідоміших робіт: оформлення вистав "Ярослав Мудрий" І. Кочерги, "Король Лір" В. Шекспіра, "Дядя Ваня" А. Чехова, "Візит старої дами" Ф. Дюрренматта, "Тев'є-Тевель" за Шолом Алейхемом.
Розгорнути
Народилася Надія Кибальчич
(1878, с. Ясногород Житомирської обл. - 1914) - українська письменниця, перекладачка. Автор книжок "Поезії", "Дитячі оповідання", "Малий Ніно", "Спогади кота Сивка" та ін.
Розгорнути
Народився Василь Вовк-Карачевський
(1834, с. Дуболучівка Чернігівської обл. - 1893) - український громадсько-культурний діяч, публіцист, перекладач, Автор публіцистичних сатей, історичних досліджень ("Канів і його коротка історія"), перекладів праць М. Костомарова, М. Дашкевича, В. Антоновича.
Розгорнути