chrome firefox opera safari iexplorer

Тристоронній годинник Тернополя внесли до «Спадщини світового годинникарства»

02 вересня 2014 о 16:23

Унікальний тристоронній годинник Тернополя потрапив до «Спадщини світового годинникарства». До цього переліку французи вносять найоригінальніші витвори годинникового мистецтва.

Про це повідомили IA ZIK у прес-службі Тернопільської міської ради.

«З моїх 60-ти виготовлених годинників у цей реєстр включено лише три. Причому львівський годинник потрапив до списку після п’яти років експлуатації, адже він єдиний у світі працює у мороз і згортає стрілками сніг. А тернопільський годинник уже включено. Хоча роботи щодо його встановлення ще тривають», – розповів майстер Олексій Бурнаєв, який працював над виготовленням часоміра.

Унікальний тристоронній годинник у вересні розмістять у Тернополі на бульварі Тараса Шевченка. Усі роботи, наголошують у міській раді, будуть виконані без витрачання бюджетних коштів.

Тристоронній годинник прикрашав Тернопіль ще за часів Австро-Угорщини та Польщі. Він був встановлений на сучасному бульварі Шевченка – навпроти нинішніх вулиць Сагайдачного та Кульчицької. Це було головне місце зустрічей і побачень у місті.

zik.ua

 zik.ua

Під час воєнних дій навесні 1944 року годинник знищили. Відновлений часомір – унікальний, адже він буде другим у світі тристороннім.

Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути