chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні світова спільнота відзначає День солідарності журналістів

08 вересня 2014 о 11:42

Міжнародний день солідарності журналістів (англ. International Day of Journalists Solidarity) – інтернаціональний День солідарності журналістів, кореспондентів і репортерів, який відзначається по всій планеті щорічно, 8 вересня, передає УНН.

Це свято заснували в 1958 році в Бухаресті на четвертому конгресі Міжнародної організації журналістів – найстарішого і найбільшого інтернаціонального журналістського об’єднання в світі. Цього дня журналісти всіх країн і видань повинні демонструвати світові свою згуртованість, особливо в справі захисту своїх прав.

Дата проведення цього свята була вибрана невипадково. Саме в цей день, в 1943 році у Берліні фашистами був страчений чехословацький журналіст, літературний і театральний критик, публіцист, активіст чехословацької компартії Юліус Фучик, який навіть у катівнях не залишив професію і встиг написати книгу «Репортаж з петлею на шиї» (чеш. Reportáž psaná na oprátce), за яку був посмертно, в 1950 році, удостоєний Міжнародної премії Миру, а саму книгу переклали на 70 мов світу.

Традиційно в День солідарності журналістів, по всій планеті проходять збори та конференції, на які приїжджають журналісти з різних країн світу. На цих професійних з’їздах представники четвертої влади діляться своїм журналістським досвідом і відзначають найбільш гідних в своєму середовищі.

Так, Пулітцерівська премія – одна з найбільш престижних нагород США в галузі літератури, журналістики, музики і театру – майже завжди вручається 8 вересня, в Міжнародний день солідарності журналістів

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути