chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові видадуть першу книгу коміксів за повістю Івана Франка

12 вересня 2014 о 10:27

У львівській кав'ярні- галереї «Штука» показали оригінали ілюстрацій до книги коміксів за повістю Івана Франка «Герой поневолі». Два томи книги видадуть у жовтні у видавництві «Леополь».

Художник і співавтор концепції – Міхай Тимошенко, адаптація тексту і співавтор концепції – Кирило Горішний, повідомляє Gazeta.ua.

«Кілька років тому взяв у руки книгу Івана Франка радянського видавництва і зрозумів, що читати це у такому форматі не хочеться. У Франції дуже популярні комікси на основі творів класиків, Віктора Гюго, наприклад. В Україні чомусь вважають, що комікси — це книжечки з малюнками для дітей про супергероїв. Події поеми дуже перегукуються із сучасними. Яскраві діалоги легко було форматувати у комікси. Художник Міхай Тимошенко дуже гарно зобразив персонажів і тогочасний Львів. Ми кожного разу консультувалися із істориками, мовознавцями, аби все виглядало правдоподібно», — каже фотограф, видавець Кирило Горішний. Він співпрацює з міжнародною пресою та виставляє свої фотографії у галереях і музеях світу.

У повісті Івана Франка «Герой поневолі» йдеться дрібного чиновника Степана Калиновича, який півжиття працював канцеляристом при Львівській державній бухгалтерії. У 1848 році він несподівано потрапив у вир революції «Весна народів», яка проходила на Галичині та у Європі. Іван Франко у своєму творі приділяє увагу боротьбі за свободи громадян, національно-культурній свідомості людини. Підкреслює героїзм та солідарність в час революції — риси людського характеру, актуальні та цінні незалежно від епохи.

Створення проекту «Герой поневолі» — результат глибокого документального дослідження. Вперше в Україні українська література адаптується у вигляді графічного роману, де сценарій і малюнки співіснують для передачі сюжету.

Двотомна книга коміксів «Герой поневолі», яку видадуть у жовтні, коштуватиме 100 гривень.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути