chrome firefox opera safari iexplorer

Рада у першому читанні ухвалила законопроект про засади антикорупційної політики

07 жовтня 2014 о 12:06

Верховна Рада в першому читанні підтримала проект закону про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційну стратегію) на 2014—2017 роки. За це рішення проголосували 256 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Також депутати підтримали пропозицію щодо скороченого терміну підготовки законопроекту до розгляду в другому читанні. Так, у другому читанні його планують розглянути 14 жовтня.

Однією з цілей Антикорупційної стратегії є створення в Україні системи ухвалення рішень щодо антикорупційної політики на основі аналізу достовірних даних про корупцію і чинників, які до неї призводять.

Документ передбачає створення спеціального уповноваженого органу з протидії корупції, який буде відповідальним, зокрема, за заходи з формування й реалізації антикорупційної політики.

Крім того, законопроект передбачає створення прозорих засад фінансування проведення виборів, діяльності політичних партій, усунення корупційних ризиків у діяльності виборних органів, посилення громадського контролю за їхньою діяльністю.

Крім того, Верховна Рада ухвалила за основу законопроект, запропонований президентом України Петром Порошенком «Про систему спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції». Проголосувати цей законопроект у цілому депутати планують на засіданні 14 жовтня.

Сьогодні у Верховній Раді – позачергове засідання, яке спікер Олександр Турчинов скликав для розгляду антикорупційних законопроектів на прохання уряду.

Під парламентом зібралися активісти, які принесли з собою відра з помідорами. Вони вимагають від парламенту ухвалити пакет антикорупційних законів.

Організатори акції наголошують: якщо парламент не ухвалить антикорупційних законів у вівторок, помідори полетять у народних депутатів.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути