chrome firefox opera safari iexplorer

Українська кіногромадськість вимагає негайно призначити гендиректора Центру Довженка

24 жовтня 2014 о 11:00
Представники української кіногромадськості звернулися до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з вимогою негайного призначення генерального директора Національного центру імені Довженка та підтримки концепції його розвитку.

Як повідомили «Українській правді. Життя», відкритий лист підписали режисери Роман Балаян, Сергій Лозниця, Марина Врода, Володимир Тихий, голова Національної Спілки кінематографістів Сергій Тримбач, директори державних кіностудій, кінокритики, керівники міжнародних кінофестивалів і дистриб'ютори.

В повідомленні йдеться, що кіноспівтовариство підтримує кандидатуру Івана Козленка, який «протягом останніх трьох років, знаходячись на посту заступника директора національного кіноархіву, займався поповненням колекції та популяризацією українського кіно в Україні і закордоном. Оскільки процес призначення Козленко триває вже більше семи місяців, кінематографісти заявляють про кризу компетентності в профільному Міністерстві культури».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути