chrome firefox opera safari iexplorer

Серце має свою імунну систему

04 листопада 2014 о 18:00

Макрофаги, які працюють у серцевій тканині, відрізняються від звичайних імунних клітин. Вони не тільки захищають серцеву тканину від інфекцій, але і допомагають їй відновлюватися після ушкоджень

Якщо відрізати шматочок серця новонародженого мишеняти, він відросте знову. Виконайте те ж саме на дорослій миші, і на її серце з'явиться величезний рубець. В чому справа?

Техаські вчені припускають: можливо, підвищена здатність до регенерації у юних особин пов'язана з різицею в організації імунної системи. У дорослих особин імунні клітини, в тому числі макрофаги, утворюються в кістковому мозку. У юних особин, мабуть, зберігаються макрофаги, специфічні для конкретних органів, що утворені під час ембріонального розвитку, і вони, на відміну від «дорослих» макрофагів, здатні допомагати відновленню тканин.

Дослідники виявили, що «сердечні» і «кістковомозкові» макрофаги відрізняються принаймні вмістом одного білка — CCR2. У імунних клітин самого серця його немає. При цьому якщо заблокувати роботу CCR2 в «кісткомозкових» макрофагах, і одночасно пошкодити серце, то його відновлення відбувається швидше і повніше.

Якщо дані вірні і для людей, можна буде розробити ефективні ліки для відновлення серця після його зупинки і «перезавантаження». Ряд препаратів-інгібіторів CCR2 зараз проходить клінічні випробування в якості ліків від ревматоїдного артриту. Тому потенційні формули для препаратів, що відновлюють роботу серця, вже є.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...