chrome firefox opera safari iexplorer

У 65-річної породіллі-рекордсменки заберуть дитину?

22 березня 2011 о 16:51

Жителька Чернігова, 65-ти річна породілля Валентина Підвербна не спроможна самостійно доглядати свою місячну дитину. Такий висновок зробили лікарі Чернігова, повідомили у прес-службі Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації,

«Якщо медики разом із представниками соціальних служб обласного центру не візьмуть ситуацію під контроль — дівчинка може загинути», — йдеться у повідомленні прес-служби.

За інформацією головного лікаря Чернігівського пологового будинку Василя Гусака, під час вагітності В.Підвербна часто поводилася неадекватно, відмовлялася відвідувати жіночу консультацію, не дотримувалася рекомендацій лікарів та відповідного режиму дня, нехтувала здоровим харчуванням.

«Після пологів мати, відчуваючи зацікавлений інтерес до своєї особи з боку представників засобів масової інформації та громадськості, почала вимагати особливого ставлення. Ситуація погіршувалася ще й тим, що жінка, як виявилося, не знайома з елементарними навичками догляду за дитиною», — заявив лікар.

Міський педіатр Людмила Овсієнко скаржиться, що з першого дня В.Підвербна відмовляла в обстеженні лікарям та медичним сестрам. Не допускала медичних працівників до своєї квартири. Дівчинка постійно збуджена, плаче. Втім, її мати практично не реагує на таку цілком зрозумілу поведінку немовляти, вона пояснює, що діти повинні плакати. Себе вважає постійно втомленою і роздратованою, губиться у часі стосовно того, коли останній раз годувала немовля.

За інформацією медиків, В.Підвербна відмовляється від застосування памперсів, іноді дивується, чого маленька не ходить і взагалі каже: «… скоріше, давайте мені двокімнатну квартиру, бо донька повинна десь гратися…». Жінка постійно телефонує до різних медзакладів Чернігова, консультується з приводу догляду за дитиною, але рекомендацій не дотримується. Не купує молочних сумішей, мовляв, ними мати та дитину повинні забезпечити самі медики. Відмовляється від пропозицій соціальних працівників допомогти у прибиранні квартири та догляді за немовлям.

Медики мають намір умовити В.Підвербну погодитися на тимчасову (терміном на місяць чи два) передачу дівчинки до Прилуцького будинку дитини, де немовля буде забезпечене відповідним доглядом, висококалорійним харчуванням. «А в разі, якщо її мати буде й надалі нехтувати своїми обов`язками – вдаватися до примусу в рамках діючого законодавства із залученням органів прокуратури та МВС», — вважають лікарі.

Нагадаємо, 22 лютого 2011 року 65-річна Валентина Під вербна в Чернігівському пологовому будинку за допомогою кесарського розтину народила здорову дівчинку, стан якої на той момент лікарі оцінили як 8-бальний за 10-бальною шкалою.

Жінка вважається найстаршою породіллю нашої держави, що було зафіксовано у Книзі рекордів України. Вона завагітніла шляхом штучного запліднення, здійсненого в одній зі столичних приватних клінік репродуктивної медицини.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути