chrome firefox opera safari iexplorer

Томенко пропонує позбавити депутатів ВР звання «народних»

26 листопада 2014 о 10:52

На переконання радника Президента Миколи Томенка, збереження у Конституції України та чинному законодавстві терміну «народний депутат України» виглядає, скоріше, політичним рудиментом чи очевидною невідповідністю (зокрема, якщо брати до уваги виборчу систему, характер виборчої кампанії, явку на виборах та «особливу» діяльність Верховної Ради).

«Зрозуміло, що коріння цього терміну ведуть до так званого народовладдя часів Радянської України. Проте останні події в Україні показали не лише невідповідність, а часом навіть дикість і цинізм цього терміну, коли «народні депутати» підтримували окупацію Криму чи агресію Росії на Сході України. Згадаймо відмову визнавати терористичними організаціями «ДНР» чи «ЛНР», або звернення до польського Сейму з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення і засудити «злочинні діяння українських націоналістів». І таких прикладів більше ніж достатньо», – зауважив М. Томенко.

Тому, на його переконання, тепер, коли будуть вноситися зміни до Конституції, окрім таких вже очевидних речей, як зменшення кількості депутатів ВР до 300, відкриття партійних списків тощо, треба робити ще один крок до перетворення Верховної Ради на парламент – ввести адекватну термінологію: замість «народного депутата» закріпити назву депутата Верховної Ради або члена парламенту.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути