chrome firefox opera safari iexplorer

На Тернопільщині старовинні замки спробують здавати в оренду

03 грудня 2014 о 09:21

Тернопільське регіональне відділення Фонду держмайна України оприлюднило інформацію про можливість здачі в оренду чотирьох незвичайних споруд. Двох старовинних замків — у селах Сидорів Гусятинського та Висічка Борщівського районів, та двох релігійних споруд, збудованих ще у п’ятнадцятому столітті — єврейської синагоги в райцентрі Гусятин та католицького костелу в Залізцях Зборівського району.

Як повідомив «Україні молодій» керівник тернопільського відділення Фонду Михайло Шкільняк, зроблено спробу насамперед вивчити попит на подібні об’єкти, чи зацікавлять вони взагалі фізичних або юридичних осіб. Адже три з чотирьох перелічених будівель перебувають у передаварійному стані, і щоб привести їх до ладу, потрібні чималі кошти. Власне, задля порятунку пам’яток історії й архітектури і пропонується їх оренда.

Водночас щодо всіх чотирьох накладено обмеження в можливостях майбутнього використання — винятково для розміщення об’єктів туристично-культурної сфери. Розмір же орендної плати наразі не називається. Оцінку, в залежності від ринкової вартості, фахівці проводитимуть лише після того, як зголосяться потенційні орендарі.

Нагадаємо читачам, що третина всіх замків (більшість із них нині є напівруїнами) України розташовані саме на Тернопільщині. І свого часу Президент України Віктор Ющенко під час перебування в регіоні вперше офіційно визнав доцільність передачі старовинних споруд у приватну власність із метою їх збереження. Першою такою спробою кілька років тому, не без скандалу, був продаж Ягільницького замку у Чортківському районі, де раніше тривалий час розміщувалася тютюнова фабрика. Заплативши майже мільйон доларів, власником історичної споруди та кількох гектарів землі навколо неї тоді стала фірма «Атлас» із сусідньої Чернівецької області.

11 січня

Інші дати
Народився Рейнгольд Глієр
(1875, м. Київ – 1956) - композитор, диригент, педагог, доктор мистецтвознавства. Автор балету «Тарас Бульба», симфонічної картини-балету «Запорожці» та ряду інших творів за поемами Т.Шевченка.
«Я верю в то, что мы, то есть наш народ, будет жить страшно долго. Не сто, не двести, не тысячу лет, а гораздо дольше. Я верю, что он станет лучше, ближе к идеалу и в конце концов станет совершенным. Так же и с музыкой» (Рейнтгольд Глієр)
Розгорнути
Народилася Тетяна Садовська-Тимківська
(1888, м. Чернігів - 1991) - українська актриса. Ролі: Маруся, Проня ("Маруся Богуславка", "За двома зайцями" М. Старицького) та ін.
Розгорнути
Народився Василь Нагірний
(1848, с. Гірне Львівської обл. - 1921) - український архітектор та громадський діяч. У 1882-1918 рр.кожна четверта церква у Галичині була побудована за його проектом (понад 200). Засновник товариства "Славія", "Народна торгівля", "Сокіл", "Зоря", "Народна гостиниця".
Розгорнути