chrome firefox opera safari iexplorer

Київський музей Тичини претендує на звання найкращого музею Європи

17 грудня 2014 о 12:10

Європейський музейний форум оприлюднив список музеїв-претендентів на звання найкращого музею Європи у 2015-му році. Цього року за цю престижну на континенті премію змагаються 42 музеї з 21 країни, що є членами Ради Європи. Нагородження переможців відбудеться у травні 2015 року, пише Zaxid.net.

Україна в цьому переліку має єдиного представника — Літературно-меморіальний музей-квартиру П.Г. Тичини у Києві (вул. Терещенківська, 5).

tychyna.com

 tychyna.com

Вручення премії «Найкращий музей Європи» вже 38-й рік поспіль проводить Європейський музейний форум. Він був заснований у 1977 році Кеннетом Гадсоном, сьогодні працює під егідою Ради Європи та має штаб-квартиру в Парижі, прозповідає Prostir. Museum.

У конкурсі Форуму беруть участь будь-які музеї з 47 країн-членів Ради Європи, які щойно завершили роботу над «осучасненням» експозиції або запропонували нові послуги та освітні програми.

Титул «Найкращий музей Європи» у 2014-му році здобув стамбульський Музей невинності, — приватний музей, заснований Орханом Памуком, лауреатом Нобелівської премії з літератури у 2006 році. У музеї представлені речі, які Памук збирав протягом кількох десятиліть, більшу частину з них купував ув антикварних крамницях свого міста. Експозиція музею присвячена повсякденному життю стамбульців й охоплює 1950–2000 роки.

Звання «Європейський музей 2013 року» був удостоєний Музей подорожей і транспорту «Ріверсайд» у шотландському Глазго.

З українських музеїв вперше на участь у конкурсі брав у 2002 році Музей однієї вулиці у Києві. Наступним у 2012-му році був Музей ФК «Шахтар» у Донецьку.

У 2014-му році на експеримент виявилися готовими приватний Музей історії туалету та Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г. Тичини в Києві. До слова, Музей Тичини є першим державним музеєм, що бере участь у цьому конкурсі і першим музеєм, що попав до короткого списку конкурсу.

Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини в Києві подав аплікацію на участь у цьому конкурсі, бо колектив вважає, що за останні 2-3 роки йому вдалося докорінним чином змінити зміст і форми музейної роботи, створити чимало новітнього музейного продукту й запропонувати відвідувачу достатню кількість цікавих креативних проектів.

Музей Павла Тичини відкрили понад 30 років тому у квартирі поета. Відвідувачам демонструють бібліотеку Тичини, його музичні інструменти, картини й особисті речі. У закладі проводять екскурсії в темряві з каганцями, моноспектаклі, поетичні читання, пропонують відвідувачам каву, тут є місце буккросингу і Wi-Fi.

21 лютого

Інші дати
Ігор Шамо
1925 – український композитор. Однаково успішно виступав у цілком різних видах, формах і жанрах музичної творчості. Народний артист України. Автор музики до гімну столиці – пісні «Києве мій»
Розгорнути
Володимир Малик (Сиченко)
1921 – український письменник, автор пригодницьких та історичних творів: «Посол Урус-шайтана», «Фірман султана», «Чорний вершник», «Шовковий шнурок», що склали тетралогію «Таємний посол»; «Князь Кий», «Черлені щити» та ін.
Розгорнути
Міжнародний день рідної мови
«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів». Василь Захарченко
Розгорнути
Народився Дмитро Нитченко (Чуб)
(1905, м. Зіньків Полтавської обл. - 1999) - український письменник, педагог, громадський діяч. Активний представник української діаспори в Австралії. Автор збірки оповідей "Живий Шевченко", книжок "Стежками пригод" та "Слідами Миклухи-Маклая", багатьох оповідань, віршів, нарисів про подорожі.
Розгорнути
Народився Вікентій Хвойка
(1850, с.Семин, Чехія - 1914) - український археолог чеського походження. Відкрив пам'ятки трипільської культури в селах Трипілля, Жуківці, Стайки на Київщині, зробив класифікацію пам'яток і встановив час її виникнення (4–3 тис. до н. е.).
Розгорнути
Народився Дмитро Мілютенко
(1899, м. Слов"янськ - 1966), український актор, народний артист СРСР. Ролі: Пузир ("Хазяїн" Карпенка-Карого), Хлопов ("Ревізор" Гоголя), Часник ("В степах України" Корнійчука).
Розгорнути

Новини Дивитися всі