chrome firefox opera safari iexplorer

У 2014 українці в 50 разів більше клопотали про отримання притулку в Польщі

19 січня 2015 о 17:09

Польща у 2014 році отримала від громадян України близько 2,3 тис. клопотань про надання притулку, що в 50 разів більше, ніж у попередньому році.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на дані Польської адміністрації у справах іноземців (UDSC).

Для порівняння – в 2013 році до Польщі надійшло 46 таких клопотань.

Українці посіли друге місце за кількістю поданих заявок про притулок після громадян РФ чеченської національності, котрі залишились традиційними лідерами серед іноземців, що просили притулок у Польщі.

UDSC вже розглянула більше тисячі заявок, котрі подали українці, але згоду на перебування у Польщі в рамках процедури надання статусу біженця отримали 17 громадян України.

У майже 650 випадках польська адміністрація видала негативне рішення, а 370 справ було залишено без розгляду

За даними UDSC, кількість заявок від українців про надання притулку зменшилася в останні два місяці минулого року після того, як у жовтні сягнула рекордного за весь рік місячного показника в понад 300 таких прохань.

За перші два тижні поточного року такі заявки подали трохи більше 60 громадян України.

Найчастіше притулку в Польщі просили мешканці Донбасу та окупованого у березні Росією Криму.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути