chrome firefox opera safari iexplorer

В Криму розпочалися зйомки російського фільму про князя Володимира

20 січня 2015 о 20:02

У Севастополі розпочалися зйомки повнометражного фільму «Хреститель», повідомляють РИА Новости.

Зйомки стартували 18 січня в Херсонесі біля Володимирського собору, на місці, де прийняв хрещення князь Володимир та його дружина. Разом з севастопольцями група кінематографістів з Москви і Санкт-Петербурга взяла участь закладці буденного храму на честь Сергія Радонезького.

Режисером картини став Володимир Бортко («Собаче серце», «Тарас Бульба»). В рамках проекту «Хреститель» також пройдуть святкові заходи, присвячені Хрещенню Русі, і зйомки документального фільму «Хреститель. Херсонес. Севастополь».

Князь Володимир Святославович володів престолом Київської Русі з 978 року і до своєї смерті в 1015 році. У 988 році Володимир проголосив християнство державною релігією Давньоруської держави — відразу слідом за взяттям візантійського міста Херсонеса, що переговори про повернення якого і передбачали хрещення самого князя.

Раніше, державне агентство України з питань кіно відкликало прокатне посвідчення російського фільму «Тарас Бульба» режисера Володимира Бортка. Експерти вважають, що ця стрічка «спотворює історичні події, фальсифікує і дискредитує українську національну ідею і, в цілому, є кричуще антиукраїнською, ставить під сумнів саме існування українського народу».

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути