chrome firefox opera safari iexplorer

Україна стала лідером за кількістю позовів до Євросуду з прав людини у 2014 році

30 січня 2015 о 15:44

Як йдеться в щорічному звіті ЄСПЛ, українські громадяни скерували до нього 13,6 тис. скарг, передає DW.DE. На другому місці перебуває Італія, від громадян якої надійшло 10,1 тис. позовів, а на третьому — Росія з приблизно 10 тис. позовів. Більшість позивачів із цих країн скаржаться на 2 проблеми — надзвичайно затягнуті процедури розглядів і несправедливі судові рішення.

У 2014 році, як і попереднього року, найбільше обвинувальних рішень суд виніс стосовно Росії. Її визнали винною в 129 випадках. Значна частина позовів подана жителями Чечні і пов'язана з викраденнями людей. На другому місці Туреччина з 101 обвинувальним рішенням.

Водночас кількість скарг, поданих до ЄСПЛ у 2014 році, вперше знизилась у порівнянні з попереднім роком — приблизно на 15% до близько 56,2 тис. випадків. Окрім того, в порівнянні з 2013 роком на 30% зменшилась кількість справ, які перебувають на розгляді в Страсбурзі — зараз їх нараховується близько 69 тис.

Цю позитивну динаміку в самій інституції пояснюють, з одного боку, реформою суду щодо прискорення розгляду. З іншого боку, багато країн вживають заходів для зменшення кількості скарг до ЄСПЛ. Зокрема, це стосується Італії, де помітно зменшилась кількість надто затягнутих судових розглядів, а також Росії, де покращились умови щодо утримання під вартою. Нині в ЄСПЛ працюють 700 юристів, а його щорічний бюджет становить близько 67 млн євро.

Джерело: uazmi.org
Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути