chrome firefox opera safari iexplorer

Навесні у Києві стартують безкоштовні екскурсії містом

12 лютого 2015 о 16:42

Волонтери розроблять для Києва чотири туристичних маршрути, гіди водитимуть ними безкоштовно. Про це повідомляє Українська бібліотечна асоціація.

Взятися за проект Асоціація змогла завдяки перемозі у конкурсі Європейської культурної фундації (ECF). Там її заявка була однією з 800, з них ECF відібрала 25 і лише одну з України.

Команда волонтерів, які розроблятимуть маршрути, складається з бібліотекарів, журналістів, істориків, екскурсоводів та видавців. Записуватися на екскурсії можна буде з квітня, водити їх гіди почнуть з травня. Вибрати екскурсію можна буде на спеціальному сайті. Також там буде можливість записатися на тренінг гідів і до команди, яка складатиме наступні маршрути.

Туристичні прогулянки, які розробляють волонтери за підтримки Української бібліотечної асоціації:

    • «Загублені у часі» — етнографічна театралізована екскурсія-пригода, Шевченківський район;
    • «Бібліококтейль на Толстого» — оглядово-місцева прогулянка, Шевченківський район;
    • «Terra Incognita у центрі Києва» — культурно-мистецький маршрут, Татарка;
    • «Знання, що долають злами століть» — Голосіївський район.

Прогулянки будуть не лише центром міста. Екскурсія «Знання, що долають злами століть» має на меті показати наукове Голосієво. Маршрут включатиме, зокрема, Державну бібліотеку для юнацтва, ВДНГ, Український фізико-математичний ліцей та корпуси Національного університету імені Шевченка.

«Ми хочемо, щоб київські бібліотеки стали „третім місцем“, хабом для творчих ініціатив, тому й подали заявку на конкурс ECF. Вже зараз ми маємо можливість перетворити Державну бібліотеку України для юнацтва на майданчик для творчих сесій. В бібліотеках ми будемо проводити і тренінги для гідів — плануємо безкоштовно навчити до 100 осіб. Крім того, маршрут кожної прогулянки передбачає відвідування бібліотеки. Ми сподіваємося, що наш проект стане успішним, і ми зможемо розвивати його й в інших містах України», — розповіла співкоординатор проекту Оксана Бояринова.

Джерело: dreamkyiv.com
Розділи: Туристичні новини

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути