chrome firefox opera safari iexplorer

На Київщині лісники хочуть вирубати 4000 заповідних дерев

27 лютого 2015 о 19:58

Експерти НЕЦУ дізнались про наміри лісівників провести масштабні рубки в межах заповідника. Про це заявив головний лісничий ДП «Бориспільський лісгосп» Анатолій Гусак на нараді з питань заповідної справи, що проходила 17 лютого у Департаменті екології та природних ресурсів Київської ОДА.

Об’єкт природно-заповідного фонду, щодо якого мають наміри лісники – урочище «В’язове» , що розміщене у Бориспільському районі Київської області. Заказник створений на площі 336 га ще 1988 р. для цілей збереження колонії чапель та унікального комплексу заплавного лісу. На території заказника проведення рубок суворо заборонено.

Анатолій Гусак заявив, що лісгосп клопоче про надання дозволу на санітарну рубку обсягом 1400 кубометрів деревини. Переважна частина території заповідного урочища зайнята заболоченим вільховим лісом.

«Ми порахували, що при звичайній повноті чорновільхових насаджень заявлена рубка мала б охопити не більше 6-10 дерев на гектар. При цьому саме у заболочених лісах з IV-V типом лісорослинних умов практично виключені об’єктивні підстави для проведення санітарної рубки. У таких лісах не буває пожеж, тут не зростає коренева губка тощо», – розповідає заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк.

«Натомість вільха сьогодні є дефіцитною деревиною, затребуваною для виготовлення фанери. Також вільхова «вагонка» – один з кращих матеріалів для оздоблення саун. Окрім окремих лісових масивів, що збереглись у межах природно-заповідного фонду, зараз не так багато лишається ділянок, на яких досі є стиглі вільхові ліси на великих площах. Ми переконані, що за своїми «стандартами», керівництво ДП «Бориспільський лісгосп», сприймає заказник винятково як стигле насадження вільхи, на яку сьогодні є попит. Тому і шукає шлях отримати дозвіл вирубати найцінніші дерева. Лише у такому разі анонсована рубка буде не збитковою”. – додає еколог Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Петро Тєстов.

Екологи звернулись до Департаменту екології та природних ресурсів у Київській області з проханням не погоджувати необґрунтовану вирубку, а прискорити створення заказника «Болото Карань та Глуховщина» на території Бориспільського лісгоспу.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олексій Василюк
заступник голови Національного екологічного центру України
Тел.: +38 (097) 1000-473
Email: vasyliuk AT gmail.com

Петро Тєстов
еколог ЕПЛ
Тел.: +380 (032) 225-76-82; (068) 934-95-74
Email: petro.testov AT gmail.com

Джерело: necu.org.ua
Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути