chrome firefox opera safari iexplorer

В Івано-Франківську просто неба знамениті скрипалі виконали гімн

04 березня 2015 о 14:08

Сьогодні, 4 березня, на Вічевому майдані Івано-Франківська відбувся музичний флешмоб з нагоди 200-річчя від дня народження автора державного гімну України – композитора Михайла Вербицького, повідомляє ZIK.

Гімн України на Вічевому майдані Івано-Франківська пролунав у виконанні імпровізованого ансамблю у складі двох скрипок та альта. Головував у тріо відомий український скрипаль та громадський діяч Кирило Стеценко, йому «асистували» керівник обласної філармонії Андрій Савка та соліст філармонії Ярослав Бибик. До акції долучилися кілька десятків мешканців міста, які під майстерний музичний супровід проспівали рядки державного гімну.

«Символічно, що ми сьогодні переймаємо естафету святкувань — від 200-річчя нашого Кобзаря Тараса Шевченка до 200-річчя видатного, ще не до кінця оціненого композитора Михайла Вербицького. Навіть якби він не написав дев’ять симфоній, музику до водевілів, а тільки музику гімну – цього було б достатньо для світової слави. Адже український гімн належить до наймелодійніших творів такого ґатунку, його музика справді чіпає за серце. Я завжди мріяв зіграти варіації на тему нашого гімну», — зауважив Кирило Стеценко.

Як розповів директор Івано-Франківської філармонії Андрій Савка, ідея провести таку музичну акцію просто неба виникла спонтанно.

«Це наша спільна ідея, але ініціатива все ж належить громадському діячеві Віталію Перевізнику, а ми – скрипалі долучилися, щоб таким чином вшанувати ювілей Михайла Вербицького», — сказав Андрій Савка.

Під час імпровізованого концерту скрипалі також виконали одну з найвідоміших українських пісень «Червону Руту», віддавши шану її авторові – Володимирові Івасюкові, річницю від дня народження якого нещодавно відзначали. Також пролунали варіації на тему карпатських мелодій, гімну Євросоюзу та пісні «За Україну». У перерві між композиціями музиканти підкреслили, що на нашу державу очікує європейське майбутнє.

«Вважаю, що ця акція — суперідея. Ми повинні знати про своїх героїв, бо ми багаті і маємо славетних земляків», — зауважив один із відвідувачів флешмобу, художник Михайло Дейнега.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути