chrome firefox opera safari iexplorer

«Книжковий Арсенал»: дитяча програма

10 квітня 2015 о 11:51

Оприлюднено дитячу програму V Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», який триватиме 22-26 квітня 2015 року.

Спеціальною темою дитячої програми цього року є «Дім». “Наша домівка, сім’я, батьки та друзі, рідні, сімейні традиції, в тому числі читання, рідний двір та село чи місто, рідна країна – наш спільний дім, де ми всі свої, разом, вдома. Ми хочемо присвятити її дітям, які вимушені були залишити свої домівки, допомогти їм знайти нових друзів, показати, що вони не самотні та не забуті”, – повідомляють організатори.

22 квітня 2015, середа (день відкриття)

17.00 – 19.00 Дитяча сцена. Вітання Дитячої програми Книжкового Арсеналу. Святкове дійство «Мрії збуваються!». За участі акторів Бюро дитячих свят «Умпалумп».

17.00 – 19.00 Дитячі майстерні. Майстер клас художниці, майстра ручного оздоблення книги Олени Зарецької «Дім, де ми живемо». Творча майстерня Олени Зарецької та незалежний книжковий магазин Чулан&Чуланчик.

23 квітня 2015, четвер

11.00 – 11.45 Дитяча сцена. Презентація МБФ «Місія в Україну» та проекту «Добра листівка». МБФ «Місія в Україну»

11.00 – 12.45 Дитячі майстерні. Майстер-клас із створення та оздоблення арткниги. Проводить художник Олена Поліщук. «Незалежний Театральний Журнал КОЗА».

11.00 – 14.00 Читальний зал. «Домашні читання під ковдрою» від Барабуки». За участі авторки ідеї та тексту путівника для дітей «Мій маленький Київ. Маршрут№1» Анастасії Денисенко та письменниці Галини Ткачук з повістю «Вечірні крамниці вулиці Волоської». Простір української дитячої книги «БараБука».

12.00 – 13.45 Дитяча сцена. «Доброго дня, любий вороже!» Дитячі ілюстровані книги за мир і людяність. Воркшоп для волонтерів та психологів, за участі: Тані Льойте та Софії Хайсбауер, співробітниць відділу роботи з громадськістю Міжнародної молодіжної бібліотеки м. Мюнхен (Німеччина), за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Goethe-Institut в Україні, Відділу культури столиці федеральної землі Баварія м. Мюнхен та Міжнародної молодіжної бібліотеки м. Мюнхен.

13.00 – 13.45 Дитячі майстерні. Презентація дитячої книжки «Малюк Моллі та його мрія» та майстер клас за малювання за участі автора Ірини Карліної.

14.00 – 14.45 Дитяча сцена «Зустріч з Віктором Морозовим. Світовий бестселер на українському ринку: перекладацька практика. «Напівдикий» Саллі Ґрін». Зустріч з перекладачем, презентація книги. Модератор: письменниця, перекладач Катерина Міхаліцина. Видавництво Старого Лева.

14.00 – 14.45 Дитячі майстерні Презентація книжки Ольги Хоменко «Пригоди малої Соні». Майстер-клас із малювання та орігамі за участі автора книжки Ольги Хоменко, ілюстратора Ольга Смірнова, представника видавництва Анастасія Денисенко. Видавництво Laurus
15.00 – 15.45 Дитяча сцена. Сценка–презентація книги Ульріха Хуба «Біля ковчега о восьмій» від читачів Національної бібліотеки для дітей. Видавництво «Час майстрів».

15.00 – 15.45. Дитячі майстерні. Майстер-клас із виготовлення 3-D наліпок-метеликів за мотивами книжки-білінгви «Монетка»/A Coin. Участники: Анна Сарвіра, ілюстратор; Юлія Березенко, видавець. Видавництво «Братське»

16.00 – 17.45 Дитяча сцена «Доброго дня, любий вороже!» Дитячі ілюстровані книги за мир і людяність. Воркшоп для педагогів та бібліотекарів, за участі: Тані Льойте та Софії Хайсбауер, співробітниць відділу роботи з громадськістю Міжнародної молодіжної бібліотеки м. Мюнхен (Німеччина), за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Goethe-Institut в Україні, Відділу культури столиці федеральної землі Баварія м. Мюнхен та Міжнародної молодіжної бібліотеки м. Мюнхен.

16.00 – 16.45 Дитячі майстерні. Майстер-клас із малювання від Жені Васильєвої та проекту «Добра листівка».

16.00 -17.45. Читальний зал. «Новий дім дитячої класики: інтерактивні читання разом з «Букмоллю». Виїздний Читаки-клуб книжкового «Чуланчику». Інтерактивні читання найкращих книжок для дітей, поки не виданих в Україні, у професійному перекладі учасників проекту «Букмоль».

17.00 – 18.45 Дитячі майстерні. Майстер-клас із створення дитячої книжки-розкладанки за сюжетом української народної казки «Івасик-Телесик». Проводить художник Олена Зарецька. «Незалежний Театральний Журнал КОЗА».

18.00 – 18.45 Дитяча сцена Презентація та обговорення благодійного проекту збірки «Зіркові казки», для дітей, які долають важку хворобу. Модератор – Анастасія Безверха, спікери – Ксенія Шаповал, Ольга Лубяна, Тетяна Косолапова. За участі авторів казок Андрія Цаплієнко, Лесі Ганжи, Андрія Пенькова, а також лікарів, представників громадських організацій, волонтерів. ГО «Інститут правових досліджень і стратегій»

19.00 – 19.45 Дитяча сцена Презентація проекту « Книга під Ваш бренд» із демонстрацією реалізованих проектів для ТМ Мітсубісі, Внер Автомотив, Укрсіббанк, Снайт, Рошен та ін. Видавництво Radex

24 квітня 2015, п’ятниця

11.00 – 11.45. Дитяча сцена. Презентація нового числа дитячого театрального журналу «Шалені козюльки» (№2) за участі головного редактора Юлії Поліщук, літературного редактора Галини Листвак, художників Олени Зарецької, Марини Татаринової та засновників журналу «Коза» і журналу «Шалені козюльки» Богдана та Олени Поліщуків. «Незалежний Театральний Журнал КОЗА».

11.00 – 11.45 Дитячі майстерні.

11.00 – 14.00 Читальний зал. «Домашні читання під ковдрою» від Барабуки». За участі письменниць і редакторок Оксани Кротюк та Валентини Вздульської. Простір української дитячої книги «БараБука».

12.00 – 12.45 Дитячі майстерні. Майстер-клас «Друкована листівка» – створюємо літери-штампи з картону та грубої нитки і робимо листівку. Проводить художник Олена Зарецька. «Незалежний Театральний Журнал КОЗА».

13.00 – 45 Дитяча сцена Презентація видання «Рельєфне малювання» для дітей з вадами зору. За участі авторів Катерини Довгополи та Ольги Набоченко. Спеціалізоване видавництво «Освіта», за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я майбутнього» та Інституту спеціальної педагогіки НАПН України.

13.00 – 13.45 Дитячі майстерні. Майстер-клас із малювання від Михайла Дяченка та проекту «Добра листівка».

14.00 -14.45 Дитяча сцена. Тренінг для батьків “Як не помилитися, купуючи дитині книжку”. Учасники: члени журі “Рейтингу критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року”: Валентина Вздульська (блог «Казкарка»), Тетяна Щербаченко (портал «Барабука»), Ірина Комаренець та Міра Київська (сайт «Букмоль»).

14.00 – 15.45 Дитячі майстерні. Динозаврячий квест «Від Вінчі до Едісона». Рухливі загадки та конкурси для дітей на «динозаврячу» тему за новою книжкою Сергія Пантюка і Наді Каламєєць «Вінчі й Едісон». Видавництво «Фонтан Казок».

15.00 -15.45 Дитяча сцена. «Гарбузовий рік» Катерини Бабкіної: книжка як соціальний і цифровий проект. За участі: письменниця Катерина Бабкіна, співзасновник Digital Dealerz Петро Чивурін, співзасновник благодійного фонду «Таблеточки» Ірина Литовченко. Модератор: Оксана Зьобро. Видавництво Старого Лева

16.00 – 16.45 Дитяча сцена. «Книжки жанру антиутопія для підлітків» Дискусія за участі журналістки Вікторії Федоріної та доктора філософії Михайла Мінакова. Незалежний книжковий магазин Чулан & Чуланчик, за підтримки видавництва «Розовый жираф»

16.00 – 16.45. Дитячі майстерні. Майстер-клас із дизайну від Іллі Стронговського та проекту «Добра листівка».

16.00 -17.45. Читальний зал. «Новий дім дитячої класики: інтерактивні читання разом з «Букмоллю». Виїздний Читаки-клуб книжкового «Чуланчику». Інтерактивні читання найкращих книжок для дітей, поки не виданих в Україні, у професійному перекладі учасників проекту «Букмоль».

17.00 – 17.45 Дитяча сцена. «Дорослі» теми в дитячій літературі: «Три твої імені» Діни Сабітової, «Мій дідусь був черешнею» Анджели Нанетті , «Марта з вулиці Святого Миколая» Дзвінка Матіяш. Дискусія-презентація. Учасники: Перекладач Катерина Міхаліцина, ілюстратор Анастасія Стефурак, письменниця Дзвінка Матіяш, психолог Світлана Ройз. Модератор: Юлія Козловець. Видавництво Старого Лева

17.00 – 18.45 Дитячі майстерні. Майстер-клас із створення витинанки, як способу оформлення книги. Проводить художник Олена Поліщук. «Незалежний Театральний Журнал КОЗА».

18.00 – 18.45 Дитяча сцена. Інтерактивна презентація книжки терапевтичних історій «Музьи сказки» із серії «Надихаючі казки». Учасники: автор книжки Юлія Дика, дизайнери Глєб Капоріков та Нона Старущенко. Видавець Юлія Дика.

19.00 — 20.00 Дитяча сцена. «Витівки малих тролів», зустріч з Магалі Моро, блогеркою та ілюстраторкою. За підтримки Французького інституту.

25 квітня 2015, субота

11.00 -11.45 Дитяча сцена. Презентація підліткової серії книжок за участі Дзвінки Матіяш, Михайла Іваська. Модератор Іван Андрусяк, Літературна агенція «Discursus»

11.00 – 11.45 45 Дитячі майстерні. Майстер-клас із створення арт-закладки. Проводить художник Марина Татаринова. «Незалежний Театральний Журнал КОЗА».

11.00 – 11.45 Мистецька лабораторія Арсеналу ідей. Вистава-перформанс «SPЕRA». Проект шведського творчого колективу MELO. Учасники та ведучі: Актори Нового драматичного театру на печерську. Дім освіти та культури «Майстер Клас».

11.00 – 14.00 Читальний зал. «Домашні читання під ковдрою» від Барабуки». За участі улюблених письменників усіх вигадників і фантазерів Сашка Дерманського та Лесі Ворониної. Простір української дитячої книги «БараБука».

12.00 -12.45 Дитяча сцена. Як створити книжку з нуля: унікальний проект білінгв для дітей (вид-во «Братське») Учасники: Галина Кирпа, письменниця, перекладачка; Ольга Гаврилова, художниця, ілюстраторка; Анна Сарвіра, художниця, ілюстраторка; Юлія Березенко, видавчиня, редакторка. Видавництво «Братське»

12.00 -12.45 Дитячі майстерні. Презентація книги для дітей і дорослих «Маєчка» за участі автора Юлії Лактіонової та творчий майстер-клас ілюстратора Поліни Дорошенко. Модератор зустрiчi – Світлана Привалова. Мистецька книгарня NEBO

12.00 – 12.45 Мистецька лабораторія Арсеналу ідей. Майстер-клас з малювання Asta Legios від проекту «Добра листівка».

12.00 – 15.00 РозумBus (у дворі Мистецького Арсеналу) Майстер-класи арт-майстерень: авторська листівка, орігамі, супер-обкладинка для книги, вироби з сіна, ліпка з глини. Дім освіти та культури «Майстер Клас»

13.00 – 13.45 Дитяча сцена. «Дух супротиву». Зустріч з дитячою письменницею та редакторкою серії «Ті, що сказали “ні”» видавництва Actes Sud junior (Франція) Мюріель Зак. За підтримки Французького Інституту в Україні

13.00 – 13.45 Дитячі майстерні. Майстер-клас для дітей «Мій дім і речі в нім» за мотивами одноіменної книжки. Учасники: творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин, Андрій Лесів). Видавництво Старого Лева

13.00 -13.45 Мистецька лабораторія Арсеналу ідей. Вистава-перформанс «SPЕRA». Проект шведського творчого колективу MELO. Учасники та ведучі: Актори Нового драматичного театру на печерську. Дім освіти та культури «Майстер Клас».

14.00 – 14.45. Дитяча сцена. Презентація книги для дітей Антіна Мухарського «Легенда про квітозавра» за участю за участю автора. Видавництво «Фоліо».

14.00 -14.45 Дитячі майстерні. Майстер-клас для дітей «Родинне дерево в портретах» за мотивами книжки “Мій дідусь був черешнею” Анджели Нанетті. Проводить ілюстраторка Анастасія Стефурак. Видавництво Старого Лева

14.00 – 15.45. . Мистецька лабораторія Арсеналу ідей. Майстер-клас «Герої власної казки» – створюємо персонажів власної казки із картону. Проводить художник Олена Зарецька. «Незалежний Театральний Журнал КОЗА».

14.00 – 14.45 Читальний зал. «Театр-книга». Створення ілюстрації для книги як матеріалу для театру тіней. Демонстраційне пробне заняття. Дитяча редакційна тренінг-студія «Театр-книга».

15.00 -15.45 Дитяча сцена. Творча зустріч із автором збірки «Казки Лірника Сашка». Видавництво Зелений Пес

15.00 -15.45 Дитячі майстерні. «Хвостатий балаган. Котів забагато не буває. Майстер-клас для дітей за мотивами книжки «36 і 6 котів» від автора Галини Вдовиченко та ілюстратора Наталки Гайди». Видавництво Старого Лева

16.00 – 16.45 Дитяча сцена. «З дітьми можна говорити про все: “Війна, що змінила Рондо” і нас». Дискусія, презентація книги. Учасники: творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин, Андрій Лесів). Видавництво Старого Лева

16.00 -16.45 Дитячі майстерні Воркшоп ілюстратора Юлії Соботюк для дітей від 3 до 10 років присвячений виходу книги “Дзеркалинка” (українського видання оповідання Брейдіна Фернворта “Mirror Me”). Видавництво Основи

16.00 -17.45. Читальний зал. «Новий дім дитячої класики: інтерактивні читання разом з «Букмоллю». Виїздний Читаки-клуб книжкового «Чуланчику». Інтерактивні читання найкращих в світі книжок для дітей, поки не виданих в Україні, у професійному перекладі учасників проекту «Букмоль».

17.00 – 17.45 Дитяча сцена Презентація українського видання романів канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері із серії про Енн Ширлі. Учасники: Надзвичайний та Повноважний Посол Канади п. Роман Ващук, перекладач Анна Вовченко, директор видавництва «Урбіно» Анатолій Івченко. Видавництво «Урбіно»

17.00 -17.45 Дитячі майстерні. Майстер-клас з малювання художника-ілюстратора Наталки Гайди від проекту «Добра листівка».

18.00 – 19.45. Дитяча сцена. Зустріч із Франсуазою Барб- Ґалль. Презентація книги Франсуази Барб- Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво?». Учасники: письменниця, мистецтвознавець Франсуаза Барб- Ґалль, перекладач Софія Рябчук, представник Французького інституту Валентина Стукалова, генеральний директор «Мистецького Арсеналу» Наталія Заболотна, заступник головного редактора «Видавництва Старого Лева» Катерина Міхаліцина. Видавництво Старого Лева за підтримки Французького Інституту.

18.00 – 18.45 Читальний зал. «Театр-книга». Створення ілюстрації для книги як матеріалу для театру тіней. Демонстраційне пробне заняття. Дитяча редакційна тренінг-студія «Театр-книга».

26 квітня 2015, неділя

11.00 – 11.45 Дитяча сцена. Художні читання творів Всеволода Нестайка пам’яті автора. За участі Ірени Карпи.

11.00 – 12.45 Мистецька лабораторія Арсеналу ідей . Майстер-клас «Анімаційна-книжечка» – створюємо персонаж, який рухається на сторінках мініатюрної книжечки. Проводить художник Олена Зарецька. «Незалежний Театральний Журнал КОЗА».

11.00 – 13.00 Читальний зал. «Домашні читання під ковдрою» від Барабуки». Майстерка від художниці Євгенії Миронюк за мотивами книжки Тетяни Щербаченко «Біла, Синя та інші», а також читання книжки «Таке цікаве життя» з авторкою Іриною Цілик. Простір української дитячої книги «БараБука».

12.00 – 12.45 Дитяча сцена Презентація книги «Здоровое развитие» на тему здорового розвитку людини (від 0 до 21 року). За участі гість Жака Мольмана, досвідченого психотерапевта, біографічного консультанта та вальдорфського вчителя (Нідерланди). Видавництво «Наірі».

12.00 -12.45 Дитяча майстерня. «Мишача тема. Майстер-клас для дітей за мотивами книжок «Мишачий дім Сема і Джулії» Каріни Схапман, «Мануель і Діді» Ервіна Мозера, «Як змайструвати автомобіль» Мартіна Содомки» Ведуча: Катя Паньків, арт-студія «Жовті ножиці»). Видавництво Старого Лева

12.00 – 15.00 РозумBus (у дворі Мистецького Арсеналу) Майстер-класи арт-майстерень: авторська листівка, орігамі, супер-обкладинка для книги, вироби з сіна, ліпка з глини. Дім освіти та культури «Майстер Клас»

13.00 – 13.45 Дитяча сцена Презентація книги «Незвичайні пригоди Алі» За участі автора Галини Малик, Грасі Олійко та Івана Малковича. Видавництво А-ба-ба-га-ла-ма-га.

13.00 -13.45 Дитячі майстерні. Майстер-клас для дорослих та дітей за мотивами розмальовки-антистрес «Зачарований ліс» Джоанни Басфорд. Ведуча: Катя Паньків, арт-студія «Жовті ножиці». Видавництво Старого Лева

13.00 – 13.45 Читальний зал. «Театр-книга». Створення ілюстрації для книги як матеріалу для театру тіней. Демонстраційне пробне заняття. Дитяча редакційна тренінг-студія «Театр-книга».

13.00 – 13.45 Мистецька лабораторія Арсеналу ідей. Майстер-клас з малювання художниці Альони Жук від проекту «Добра листівка».

14.00 – 14.45 Дитяча сцена. Презентація нового видання, казки Василя Королів-Старого «Хуха-Моховинка» та майстер-клас художника Андрія Щербака, автора ілюстрацій. Учасники: Андрій Щербак, Володимир Погребенник, Мар’яна Мусій. Модератор – Олексій Ананов. Творчий проект Мар’яни Мусій та Андрія Щербака.

14.00 – 14.45 Дитячі майстерні «Таке цікаве моє і твоє життя». Майстер-клас для дошкільнят з нестандартного писання-малювання від Ірини Цілик за мотивами її книжки «Таке цікаве життя». Видавництво Старого Лева

15.00 – 16.45. Дитяча сцена. Дитяча кулінарна подія. Зустріч з телекухарем Русланом Сенічкіним та лікарем-дієтологом Галиною Незговоровою. Розваги з аніматорами, подарунки, смаколики.
Організатор: «Сніданок з 1+1»

15.00 -15.45 Дитячі майстерні Майстер-класс з малювання за мотивами нового видання «Подорож Україною» та презентація книги за участі автора Ноа Кременчуцької та ілюстратора Надії Дойчевої-Бут. Видавництво «Подорож Україною».

15.00 -15.45. Мистецька лабораторія Арсеналу ідей. Майстер-клас «Анімація-коронація». Проводить Олена Голубєва, студія анімації «Червона собака». Міжнародний літературний конкурс “Коронація слова”.

15.00 -16.30. Читальний зал. «Новий дім дитячої класики: інтерактивні читання разом з «Букмоллю». Виїздний Читаки-клуб книжкового «Чуланчику». Інтерактивні читання найкращих в світі книжок для дітей, поки не виданих в Україні, у професійному перекладі учасників проекту «Букмоль».

16.00 – 16.45 Дитячі майстерні. «Фонтан пригод, казок і віршів». Презентація весняних новинок видавництва «Фонтан казок». Участь беруть письменники Сергій Пантюк, Оксана Куценко, Юрій Бедрик, Василь Карп’юк, художники Надя Каламєєць, Христина Стринадюк, Аліна Віліщук, Ольга Кваша. Модератор – головний редактор видавництва Іван Андрусяк. Видавництво «Фонтан казок»

17.00 – 17.45 Дитяча сцена. Ірена Карпа рекомендує: бестселер Джона Медіни «Правила розвитку мозку дитини: як виховати розумну та щасливу дитину». Презентація за участі Ірени Карпи. Видавництво «Наш формат»

18.00 – 18.45 Дитяча сцена. Презентація збірки інтерактивних дитячих казок “Люба Жужжа” (для планшетів IPad та Android). Учасники: автор казок – Анастасія Лавренішина та художник-аніматор Анатолій Лавренішин, Автор музики – Антон Байбаков, Автор звуку – Маша Нестеренко, Олена Голубева – керівник дитячої студії (спікер) Оксана Боровец – поетка, диктор казок. Компанія Marcus Film.

19.00 – 19.45 Дитяча сцена. Хоровий концерт-вистава до закриття фестивалю. Дитячий фольклорний театр «Дай, Боже!»

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути