chrome firefox opera safari iexplorer

5 добрих новин для захисту і збереження довкілля

10 квітня 2015 о 16:12

Верховна Рада України на цьому пленарному тижні ухвалила кілька важливих законопроектів щодо охорони біорізноманіття та тваринного світу.

Про це написав Голова парламентського Комітету з питань екологічної політики Микола Томенко на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться, зокрема, про законопроекти щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді (реєстр. №1362), про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони біорізноманіття (реєстр. № 0917) та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу (реєстр. №0916 ).

Найважливіше в цих законопроектах таке:

1) відновили інститут громадських інспекторів з охорони довкілля;
2) заборонили не лише продаж, а й зберігання заборонених знарядь лову;
3) заборонили рекламу такого зла, як електровудки;
4) заборонили проведення рубок головного користування та всіх видів поступових та суцільних рубок, вирубування дуплистих дерев, а також добування піску та гравію в річках та інших водоймах у заповідній зоні біосферних заповідників;
5) заборонили пересувні зоопарки, звіринці та виставки диких тварин.

Щодо заборони вивозу лісу-кругляку, то Верховна Рада ввела на 10 років заборону на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді. Зокрема, з 1 січня 2016 року — забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту необроблених лісоматеріалів деревних цінних порід, а з 1 січня 2017 року — деревних порід сосни. Крім того, дуб включений в перелік цінних і рідкісних порід дерев.

«Рідна країна»

Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути