chrome firefox opera safari iexplorer

Споживачі газу з лічильниками заплатять удвічі більше, ніж без них?

20 травня 2015 о 10:43

Українські побутові споживачі газу, у яких встановлені лічильники, платитимуть значно більше від тих, у кого прилади обліку не встановлені. Це випливає з розрахунку, проведеного газорозподільними компаніями, місцевою владою та журналістами після затвердження Кабінетом міністрів нових норм побутового споживання блакитного палива.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 29 квітня вирішив знизити удвічі норми споживання природного газу для громадян, у яких не встановлені лічильники. Про це, зокрема, повідомив в.о. голови Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк.

Для споживачів, які використовують газ тільки для приготування їжі (при цьому мають централізоване гаряче водопостачання), норму знизили з 6 куб. м на людину до 3 куб. м; для приготування їжі без підключення до гарячого водопостачання і без газового водонагрівача — з 9 до 4,5 куб. м; для споживачів, які використовують газ як для приготування їжі, так і для підігріву води — з 18 до 9 куб. м на людину.

Дослідження, проведені експериментальним шляхом газорозподільними компаніями та місцевою владою у Харкові, Львові та Білій Церкві, показали, що реальне споживання газу в квартирах, не обладнаних газовими лічильниками, перевищує встановлені урядом норми у кілька разів, повідомляє портал 104.ua.

За його даними, в квартирі, де є централізоване гаряче водопостачання і газова плита (за нормою за кожного мешканця треба оплачувати еквівалент 3 куб. м газу), експериментальним шляхом встановлено витрату від 7,5 до 13 кубометрів газу на людину.

«Не набагато менша розбіжність виявилася і при підрахунку витрат газу, виходячи з технічних потреб газових приладів. Так, розрахунок витрати газу на підставі техпаспорта газової плити показав, що щомісяця одному мешканцеві потрібно щонайменше 6 куб. м газу при користуванні однією плитою», — пише портал.

У випадку, якщо разом з газовою плитою використовується газова водонагрівальна колонка (при відсутності центрального постачання гарячою водою), різниця між нормами і реальним споживанням виявиться ще більше. При нормі в 9 кубометрів експеримент показав витрату від 32 до 42 куб. м газу на місяць на кожного мешканця. Розрахунок на підставі техпаспортів газових приладів в даному випадку показав витрату газу щонайменше 26 куб. м газу.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні значно підвищили тарифи на газ, воду, тепло і електрику.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути