chrome firefox opera safari iexplorer

УПЦ КП й УАПЦ готуються до об’єднання в єдину церкву

10 червня 2015 о 11:04

Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква після спільного засідання комісій готуються до проведення об’єднавчого Собору 14 вересня для створення єдиної церкви.

Про це на брифінгу повідомив секретар синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

За його словами, на Соборі буде розглянуто питання про голову церкви. Пропозиція УПЦ КП — щоб Собор визнав настоятелем єдиної церкви патріарха Київського і всієї Руси-України (УПЦ КП) Філарета. УАПЦ пропонує провести окреме голосування для обрання предстоятеля.

Крім цього, на Соборі буде вирішуватися питання назви церкви. УПЦ КП пропонує закріпити назву «Українська православна церква — Київський патріархат», залишивши при цьому можливість використання другої офіційної назви — «Українська автокефальна православна церква». Це дасть змогу уникнути необхідності перереєстрації статутних та низки інших документів усіма церквами.

Під час переговорів з об’єднання прийнято рішення, що в Соборі візьмуть участь усі єпископи УПЦ КП й УАПЦ, а також по одному делегату на кожні 15 парафій. За даними владики Євстратія, станом на 1 січня в УПЦ КП налічувалося близько 4,9 тис. парафій, в УАПЦ – близько 1,2 тис.

Архієпископ УПЦ КП закликав громадськість ставитись до досягнутих між церквами домовленостей зі стриманим оптимізмом, зазначивши, що на шляху об’єднання може виникнути чимало перешкод, пов’язаних з амбіціями.

Новообраний предстоятель УАПЦ Макарій тим часом обіцяє зробити все для об’єднання конфесій. На цю посаду його обрали минулої п’ятниці на Помісному соборі Української автокефальної православної церкви. Досі Макарій був митрополитом Львівським, керуючим Рівненською, Волинською і Таврійською єпархіями УАПЦ.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути