chrome firefox opera safari iexplorer

16 молодих художників змагатимуться за премію

07 липня 2015 о 12:00

PinchukArtCentre оголосив імена 16 художників, номінованих на Премію PinchukArtCentre у 2015 році — загальнонаціональну премію у сфері сучасного мистецтва, яка присуджується молодим українським художникам у віці до 35 років. Шорт-лист премії був сформований відбірковою комісією за результатами відбору з понад 800 заявок, отриманих в рамках четвертого конкурсу від молодих митців з усіх регіонів України та зарубіжжя.

До числа претендентів на Премію PinchukArtCentre 2015 увійшли: Kinder Album, Євгенія Бєлорусець, Данiїл Галкiн, Єкатерина Єрмолаєва, Анна Звягінцева, Микола Карабінович, Аліна Клейтман, Дар'я Кольцова, Сергій Мельниченко, Роман Михайлов, Сергій Петлюк, Микола Рідний, Іван Світличний, Сергій Якименко, група Мельничук-Бурлака та Відкрита група (Юрій Білей, Павло Ковач, Антон Варга).

Арт-куратор PinchukArtCentre Тетяна Кочубинська розповіла Cultprostir: «Визначаючи шорт-лист Премії PinchukArtCentre, в першу чергу, ми звертаємо увагу на художню якість робіт, індивідуальність художника та послідовність  його мистецької позиції. Важливо, що це завжди колективне рішення, яке є наслідком по-справжньому довгої, кропіткої роботи та відкритої дискусії. Кожні два роки формується новий склад Комісії, до якої запрошуються провідні українські арт-експерти. Ми також завжди включаємо до її складу представників регіонів. Цього разу – це Михайло Рашковецький з Одеси, два роки тому – Тетяна Тумасян з Харкова. Наразі ми з нетерпінням чекаємо на момент, коли зможемо розпочати відбір номінантів: спочатку в онлайн режимі, а згодом безпосередньо в рамках нашої живої дискусії в PinchukArtCentre. Для мене особисто стати одним із членів Відбіркової комісії Премії – це і велика честь, і великий професійний виклик».

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути