chrome firefox opera safari iexplorer

Палац у Корсунь-Шевченківському був найбагатшим у Європі

04 квітня 2011 о 08:57

Трохи дивний, але неймовірно вишуканий, палац князів Лопухіних-Демидових у 50-х роках XIX століття був найбагатшим палацовим ансамблем Європи.

Фахівці кажуть, Корсунь-Шевченківський палац має риси російського романтизму з елементами неоготики і класицизму. А розміщений він на острові.

Колись розкішний палац князів Лопухіних-Демидових сьогодні перетворився на музей часів Великої Вітчизняної війни — замість вишуканої фурнітури, у величних залах тут тепер склад старої військової техніки періоду Корсунь-Шевченківської битви.

Від усіх меблів — в ньому лишився тільки один стілець. Втім, кажуть робітники палацу-музею, навіть, якщо й вдасться переконати місцевих ветеранів перенести склад музею війни в інше місце, то палац все одно не буде чим наповнити. А поки там час від часу намагаються відтворити дух того часу — влаштовують бали, музичні вечори, а в романтичному парку — вистави.

“Романтичний парк — він передбачає те, що той, хто в ньому знаходиться, може мандрувати, скажімо, щоб викликати якісь спогади про країни, де вони бували, або мрії про те, де б вони хотіли побувати, тому архітектори, які створювали такі парки, вони і відтворювали різні куточки світу. Зокрема, у князя Понятковського можна було побачити і єгипетську піраміду”, — розповідає завідувач музею історії Корсунь-Шевченківської битви Тетяна Полякова.

http://7chudes.in.ua

Величний палац має інтернаціональне коріння — ще у 1782 році його звів польський князь Станіслав Понятковський, від якого згодом він перейшов до міністра юстиції генерал-прокурора Росії князя Лопухіна.

“Стан є такий, що якщо, наприклад, найближчі кілька років не буде великого реставраційного проекту  - ми втрачаємо ще один об’єкт такого, міжнародного рівня. Я не бачу тут трагедії, що власниками були поляки і росіяни — навпаки, це дає можливість нам потенційно ще 2 країни залучити — екскурсійний і туристичний цикл, але історично обрамити і показати і українську історію, як вона була в цей період”, — каже заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко.

А вона була неабияк насичена подіями і гостями. Сюди свого часу приїздили австрійський імператор Франц Йозеф ІІ, Тарас Шевченко, а мати останнього російського імператора Марія Федорівна навіть під стінами маєтку посадила власноруч дерево, яке збереглося і донині.

Відтак, палацовий ансамбль у Корсунь-Шевченківському розглядають як кандидата на перемогу в акції «7 замків України» у категорії «Палаци».

Відеосюжет можна переглянути тут. 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути