chrome firefox opera safari iexplorer

Бакота, приголомшливе місце України, яке варто побачити в своєму житті… (фото)

09 серпня 2015 о 13:46

За своєю історією це село (раніше місто), тепер і вже давно затоплене. Було розташоване за 55 км від залізничної станції Кам’янець-Подільський. Бакота вперше згадується у літопису 1024 року. У XIII столітті — велике місто, найважливіший політично-адміністративний центр Дністровського Пониззя (з XIV століття — Поділля), яке входило до Галицько-Волинського князівства. У XII столітті Бакота займала площу близько 10 гектарів з кількістю населення біля 2,5 тисяч чоловік. Свою тяжку історію Бакота поховала  в 1981 році, коли в ході будівництва Новодністровської ГЕС населення було виселено в сусідні міста, а сам населений пункт повністю затоплений водою.

Сьогодні Бакотою умовно називаються місця уздовж берега Дністра. Колись вона була столицею сьогоднішнього Поділля, а тепер вона стала частиною Національного природного парку «Подільські Товтри». Цим місцем неможливо не захоплюватися і не полюбити його.

Саме ж слово “бакота” перекладається як “бажане”. І дійсно, місце це дуже бажане, адже досить його тільки раз відвідати, як хочеться приїжджати туди знов і знов. На цьому місці кожен відчуває спокій у гармонії з природою.

 

Бакота 4

 

Бакота 1

 

Бакота 10

 

Бакота 7

 

Бакота 8

 

Бакота

 

Бакота 6

 

Джерело: Турбаза
Розділи: Туристичні новини

5 травня

Інші дати
Народився Сидір Воробкевич
(1836, м. Чернівці – 1903) – український письменник, композитор, музично-культурний діяч, православний священик, педагог.
«Мово рідна, слово рідне, Хто вас забуває, Той у грудях не серденько, Тільки камінь має. Як ту мову мож забути ? Котрою учила Нас всіх ненька говорити Ненька наша мила ?» (Сидір Воробкевич)
Розгорнути
Народився Юрій Липа
(1900, м. Полтава – 1944) - громадський діяч, письменник, історіософ, публіцист.
Розгорнути