chrome firefox opera safari iexplorer

Акція перед Київським музеєм Павла Тичини "Я — Українець! "

Дата події:27-28 червня 2013 р.
Місце події:Меморіальна квартира Павла Тичини (Київ, вул. Терещенківська, 5)
Більше про подію:

З нагоди Дня Конституції України Музей-квартира Павла Тичини (Київ) проводить дводенну акцію «Я — Українець!»

Для нашої громади важливо усвідомлювати себе самодостатньою нацією. Також ми усі повинні вболівати за те, щоб наші права і свободи, передбачені в Конституції України, не лише гарантувалися, а й виконувалися. Тому День Конституції України для нашого суспільства є не просто святом, а Днем нашої свідомості, свободи, надії.

27 червня 2013 року, у передсвятковий день, з 8.00 до 20.00 будь-який перехожий зможе на спеціальному стенді, який буде розміщено перед музеєм, написати своє побажання для України.

28 червня 2013 року, у День Конституції України, починаючи з 10.00 усі охочі можуть продовжити цю традицію, але вже у святковому, урочистому форматі.

Ми повинні розуміти, що наші побажання, адресовані Україні, фактично будуть побажаннями усій нашій громаді, кожному з нас та собі особисто. Прагнучи краси та величі нашої держави, цим самим ми дбаємо про зміст та якість буття кожного громадянина України, який живе на українській землі, разом з нами любить її і хоче бачити найкрасивішою, найбагатшою, а себе відчувати — найщасливішим та гордо, впевнено говорити: «Я — Українець!».

Тим, хто для участі в акції прийде у ці дні до музею-квартири Павла Тичини у вишиванці, ми запропонуємо незвичну для них, але надзвичайно приємну місію, яка не лише надовго засвідчить їх участь в нашому святковому дійстві, а б дуже надзвичайно приємним спогадом на багато-багато років.

Усі учасники акції підуть з музею з особливими святковим тичинівським подарунком, який, можливо, стане Вашим постійним супутником у житті.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути