chrome firefox opera safari iexplorer

Як Музей-квартира Павла Тичини відзначав День рідної мови

22 лютого 2013 о 10:49

Мов можна (й навіть треба) знати кілька, бо це засіб комунікації. Але у кожної людини людини рідна мова — одна. Й підкреслити урочистість та справжню святковість Дня рідної мови можна по-різному.

Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г.Тичини в м. Києві зробив це як завжди — оригінально. Співробітники вирішили, що вини в цей день повинні зробити подарунок тим, чий маршрут пролягатиме повз Музей.

О 13 годині 30 хвилин (у розпал обідньої перерви) молоді співробітниці вийшли на вулицю Терещенківську та перед приміщенням музею почали вітати перехожих з Днем рідної мови. Теплі й щирі слова привітання були підкріплені подарунками — збірками з віршами Павла Тичини. І звісно ж — запрошенням відвідати музей у будь-який зручний час.

Як реагували на цю акцію перехожі? По-різному.

Дехто, почувши про свято, стинав плечима й ішов далі, дехто вітав дівчат навзаєм, дехто спантеличено спинявся і запитував: «Це мені книжка? Даруєте?», дехто з милою усмішкою брав книгу і було зрозуміло — вони не просто приймають подарунок, вони пустили в серце справжнє свято.

У нашому житті так бракує свята. А ми ж можемо один одному робити його щодня! От і 21 лютого 2013 року був для цього чудовий привід!

Додала Тетяна Сосновська 

Розділи: Суспільство

1 жовтня

Інші дати
Адріан Кащенко
1858 –  український письменник. Автор історичних оповідань, повістей і романів («Під Корсунем», «На руїнах Січі» та ін.).
Розгорнути
День ветерана
З метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, щорічно з 2004 року відзначається національний український «День ветерана».
Розгорнути
Міжнародний день музики
Заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Одним із ініціаторів установи Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович.
Розгорнути
Народився Валер’ян Поліщук
(1897 – 1937), український письменник, поет, літературний критик, яскравий представник розстріляного Відродження.
«Рости, рости нове покоління, клич за собою друге, ставайте одне одному на плечі й ідіть головою в віки, а я старою розсохою буду під вами, невідомий, розпилений, буду підпирати вас зо всім корінням моїм і ваших предків... Як радісно!»
Розгорнути
Народився Володимир Горовиць
(1903 - 1989) — видатний піаніст ХХ століття, «король королів піанізму».
Розгорнути