chrome firefox opera safari iexplorer

Акція «Подаруй українську книжку». Крок 11-й (Харківщина)

Дата події:13 листопада 2011
Місце події:Харківська обл., Краснокутський р-н, с. Качалівка.
Більше про подію:

13 листопада 2011 року відбудеться відкриття одинадцятого Кроку Акції «Подаруй українську книжку», що проводиться в рамках Культурно-інформаційного проекту «УКРАЇНА ЧИТАЄ» спільно з харківським осередком «Молодої Просвіти» за підтримки ГІ «Оновлення країни». Цього разу ми збираємо книги для бібліотеки села Качалівка на Харківщині.

Мальовничі пейзажі Краснокутщини, щирі люди й українська мова – це і є Качалівка. Відомо, що Краснокутський район є осередком української культури на Харківщині, а в самому селі плекають рідну мову, шанують історію. Саме тут знаходиться одна на кілька сіл автокефальна українська церква.

Та стан сільської бібліотеки неприємно вражає: опалення не працює, на підлозі — постійно вода. Але за книжками приходять і старі, і малі. Для Качалівки бібліотека – це не просто місце зберігання книжок, а ще й спілкування, самовдосконалення, можливість дізнатись щось нове. Тут вони чекають на казку, не тільки надруковану, а й реальну: на облаштування приміщення та поповнення фонду.

ПОДАРУЙ КНИЖКУ СІЛЬСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ – СТВОРИ КРАЇНУ ЦІКАВИХ СПІВРОЗМОВНИКІВ!
• Як я можу долучитися?
Змінит и світ легко – зроби перший крок в акції «ПОДАРУЙ УКРАЇНСЬКУ КНИЖКУ»: даруй художню або наукову книгу українською мовою Качалівській бібліотеці під час кожних відвідин села!
• Для цього:
1. Придбай або вибери зі своєї полиці хорошу сучасну книгу українською мовою для будь-якого віку, що була б цікавою тобі чи твоїм дітям.
2. Якщо обрати таку книгу важко або ти хочеш, щоб твій подарунок був не лише цікавим і корисним, а й вкрай потрібним – звернись за порадою до організаторів.
3. Під час наступних відвідин села Качалівка – подаруй книгу сільській бібліотеці або передай книгу іншим зручним для тебе способом (через організаторів, поштою, замовивши в інтернет-книгарні). А ще краще – гайда разом на відкриття ОДИНАДЦЯТОГО кроку!
• Качалівка потребує:
— дитячих казок;
— книжок з етнографії Украни;
— атласів та карт Харківщини;
— художньої літератури (українська та світова класика в українському перекладі);
— історичної літератури (для школярів);
— довідкової літератури (словники, зокрема, з української мови, енциклопедії).

Контакти організаторів:

Вікторія Афанасьєва (м. Київ), координатор проекту «УКРАЇНА ЧИТАЄ». Тел. 093 833 533 7, е-скринька: Ukraine.reads@ukr.net
Олена Красиля (м. Харків), ініціатор одинадцятого кроку Акції «Подаруй українську книжку». Тел. 0976555327.

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути