chrome firefox opera safari iexplorer

Акція «Подаруй українську книжку». Крок 11-й (Харківщина)

Дата події:13 листопада 2011
Місце події:Харківська обл., Краснокутський р-н, с. Качалівка.
Більше про подію:

13 листопада 2011 року відбудеться відкриття одинадцятого Кроку Акції «Подаруй українську книжку», що проводиться в рамках Культурно-інформаційного проекту «УКРАЇНА ЧИТАЄ» спільно з харківським осередком «Молодої Просвіти» за підтримки ГІ «Оновлення країни». Цього разу ми збираємо книги для бібліотеки села Качалівка на Харківщині.

Мальовничі пейзажі Краснокутщини, щирі люди й українська мова – це і є Качалівка. Відомо, що Краснокутський район є осередком української культури на Харківщині, а в самому селі плекають рідну мову, шанують історію. Саме тут знаходиться одна на кілька сіл автокефальна українська церква.

Та стан сільської бібліотеки неприємно вражає: опалення не працює, на підлозі — постійно вода. Але за книжками приходять і старі, і малі. Для Качалівки бібліотека – це не просто місце зберігання книжок, а ще й спілкування, самовдосконалення, можливість дізнатись щось нове. Тут вони чекають на казку, не тільки надруковану, а й реальну: на облаштування приміщення та поповнення фонду.

ПОДАРУЙ КНИЖКУ СІЛЬСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ – СТВОРИ КРАЇНУ ЦІКАВИХ СПІВРОЗМОВНИКІВ!
• Як я можу долучитися?
Змінит и світ легко – зроби перший крок в акції «ПОДАРУЙ УКРАЇНСЬКУ КНИЖКУ»: даруй художню або наукову книгу українською мовою Качалівській бібліотеці під час кожних відвідин села!
• Для цього:
1. Придбай або вибери зі своєї полиці хорошу сучасну книгу українською мовою для будь-якого віку, що була б цікавою тобі чи твоїм дітям.
2. Якщо обрати таку книгу важко або ти хочеш, щоб твій подарунок був не лише цікавим і корисним, а й вкрай потрібним – звернись за порадою до організаторів.
3. Під час наступних відвідин села Качалівка – подаруй книгу сільській бібліотеці або передай книгу іншим зручним для тебе способом (через організаторів, поштою, замовивши в інтернет-книгарні). А ще краще – гайда разом на відкриття ОДИНАДЦЯТОГО кроку!
• Качалівка потребує:
— дитячих казок;
— книжок з етнографії Украни;
— атласів та карт Харківщини;
— художньої літератури (українська та світова класика в українському перекладі);
— історичної літератури (для школярів);
— довідкової літератури (словники, зокрема, з української мови, енциклопедії).

Контакти організаторів:

Вікторія Афанасьєва (м. Київ), координатор проекту «УКРАЇНА ЧИТАЄ». Тел. 093 833 533 7, е-скринька: Ukraine.reads@ukr.net
Олена Красиля (м. Харків), ініціатор одинадцятого кроку Акції «Подаруй українську книжку». Тел. 0976555327.

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі