chrome firefox opera safari iexplorer

Акція «Різдвяні пригощення від Павла Тичини»

Дата події:23 грудня 2013 р. - 12 січня 2014 р.
Місце події:Музей-квартира П. Тичини (Київ, вул. Терещенківська, 5)
Більше про подію:

Усі, хто у світкові новорічно-різдвяні дні опинявся у помешканні Павла Тичини, завжди запрошувалися до святкового столу. Їх пригощади смачними солодощами та обдаровували різними подарунками.

В святкові передріздвяні, новорічні та різдвяні дні (від 23 грудня 2013 року до 12 січня 2014 року) усіх відвідувачів музею пригощатимемо «Гостинцями від Тичини» — імбирним печивом. У ці святкові дні — ми разом з Вами і гарний настрій повинен бути у кожного, хто переступить поріг оселі Поета.

Печиво за рецептом Каерини Кузьмівни Папарук, тещі Павла Григоровича. Таке печиво пекли на Різдвяні свята в Києві на початку ХХ століття.

Хочете скуштувати? Тоді — мерщій до нас! Імбирне печиво, запашний чай, святкові пісні допоможуть нам створити гарний настрій.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути