18 вересня Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відкриває цикл авторських концертів сучасних українських композиторів «Фортеп’янні монографії».
Перший «том» у виконанні піаніста Олега Безбородька буде присвячено сучасному українському композитору Олександру Щетинському. Концерт веде музикознавець, канд. мистецтвознавства Ірина Тукова.
Вхід вільний. Довідки за тел. 2784481, 2784985.
Програма концерту:
- Подвійний відблиск (прелюд пам'яти Д.Шостаковича) (2006)
- Чотири прелюдії (1977-78)
- Наодинці (1994)
- Хваліте імя Господнє (1987)
Олександр Щетинський (*1960) – український композитор, лауреат семи міжнародних композиторських конкурсів. Закінчив Харківський інститут мистецтв, у 1991—1995 роках там же викладав композицію, інструментування і спецкурс з композиторських технік ХХ століття. Виступав із лекціями про сучасну українську музику, давав майстер-класи в кількох європейських країнах, брав участь в організації фестивалів і концертів сучасної музики в Україні та Росії. Його музика звучала у більшості європейський країн і в США, серед його виконавців – такі «зірки», як Т. Курентзіс, А. Рудін, Ардітті-квартет, Оркестр БіБіСі у Валлії тощо.
Творчий доробок композитора включає 5 сценічних творів, що, підкреслю, всі були виконані, близько 10 великих оркестрових композицій, 8 масштабних хорових творів, велику кількості ансамблів, композицій для сольних інструментів тощо.
Композитором написано близько 10 творів для фортеп'яно соло та один для двох фортеп'яно. 4 фортеп'янні твори прозвучать в концерті. Вони репрезентують еволюцію стилю композитора, оскільки написані в період з кінця 70-х років минулого століття до 2006 р. Ірина Тукова
Олег Безбородько (*1973) – композитор і піаніст, доцент Національної музичної академії України, кандидат мистецтвознавства. Стипендіат урядів України, Швейцарії та Університету м. Оттава. Лауреат Премії ім. Л. Ревуцького (2008), лауреат і дипломант конкурсів піаністів в США, Канаді та Україні, конкурсу композиторів «Gradus ad Parnassum» (Київ) тощо.
Його твори виконувалися у багатьох країнах світу. Як піаніст здійснив понад 100 світових і національних прем’єр українських і зарубіжних авторів.