chrome firefox opera safari iexplorer

Екскурс "Павло Тичина працював бібліотекарем? "

Дата події:30 вересня 2013 о 12:00
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини
Більше про подію:

30 вересня, у Всеукраїнський День бібліотек, встановлений Президентом України у 1998 році, Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини пропонує до Вашої уваги чотири екскурси-подорожі музеєм під назвою «Павло Тичина працював в бібліотеці?» О 12.00, 14.00, 16.00 та о 18.00.

Мова йтиме не лише про особисту бібліотеку Поета, а й про нову маловідому сторінку в його біографії — роботу у бібліотеці.

Відідувачі довідаються про те, які вимоги ставилися до бібліотекарів у 20-ті роки ХХ століття, які умови зарахування на роботу були необхідними, інші цікаві подробиці.

Також під час екскурсії не залишиться поза увагою і постать дружини Павла Тичини — Лідії Папарук, яка також була біблітекарем і багато чим допомогла Поетові у комплектуванні його бібліотеки.

Інформація, отримана під час екскурсії, буде багато в чому абсолютно новою для допитливого слухача.

Екскурсійна група — 10 осіб, тому попередня реєстрація — неодмінна. Телефон для реєстрацій — 234-43-27.

Вартість екскурсії — за тарифами музею. Розрахунок можливий готівкою чи пластиковою карткою.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути