chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль античного мистецтва «Боспорські агони», Сімферополь

Дата події:4-10 червня 2011 р.
Місце події:Сімферополь, відкриття - Нікітський ботанічний сад (Ялта)
Більше про подію:

Народжені в Східному Криму, на місці колись могутнього Боспорського царства, «агони», що в перекладі з грецького означає «чесні змагання вільних громадян», за минулі 12 років вибороли не лише весь Крим, а стали визнаним Міжнародним фестивалем.

Його мета — відроджувати і розвивати культурні та історичні традиції, обмінюючись досвідом з ближніми й далекими сусідами, щоб дати новий шанс розвитку території.

Сім разів поспіль, починаючи з 1999 року, свято античного мистецтва проводилося в Керчі, 26-вікова історія якої завжди привертала увагу вчених і діячів мистецтв.

Фестиваль став місцем зустрічі популярних артистів, режисерів, театральних колективів різних країн, трибуною науково-практичних конференцій «Античність і драматургія», часом проведення оригінальних виставок та пленерів, змагань в красі слова серед поетів і письменників, музичних і кінопрем'єр.

Місцем урочистій церемонії відкриття Тринадцятого міжнародного фестивалю «Боспорські агони» обрано потужний музей природи під відкритим небом — Нікітський ботанічний сад. Саме тут 4 червня розквітне нова квітка фестивалю.

Свято мистецтв проводиться під патронатом Верховної Ради і Ради міністрів АРК, за підтримки Міністерства культури України, Міністерства культури АРК, при постійній допомозі Міністерства культури Російської Федерації.

Пізніше до Ялти, як місця відкриття фестивалю, приєднається Сімферополь, на сценічних майданчиках якого пройде театральний конкурс. У столиці Криму, за підтримки Російського культурного центру і ВАТ «Кримкнига», буде проведено літературний конкурс «Ліра Боспору», а в кінотеатрі «Космос» показано Кіноссторінку фестивалю.

Жителів і гостей Сімферополя запросять на творчий вечір народного артиста Росії, актора театру і кіно Володимира Качана.

У програмі Тринадцятого фестивалю планується також міжнародна зустріч представників столичних університетів, перегляд студентських спектаклів і майстер-класи визнаних діячів театру. Ці заходи будуть проходити в спортивно-оздоровчому комплексі в с. Берегове Бахчисарайського району.

Підведення підсумків театрального конкурсу та фотопленера за участю відомих фотохудожників і фотожурналістів відбудеться 10 червня на урочистій церемонії закриття фестивалю.

Джерело: thisisukraine.org

14 липня

Інші дати
Народився Микола Корф
(1834, м. Харків - 1883) - педагог і просвітитель, почесний член Женевської академії наук та Петербурзького педагогічного товариства. Огранізатор початкових земських шкіл на Україні.
Розгорнути
Народився Мирослав Ірчан (Андрій Дмитрович Баб'юк)
(1897, с.П'ядики, Івано-Франківська область - 1937) — український письменник, публіцист, драматург, перекладач, літературознавець, журналіст, історик, видавець. Автор п»єс «Бунтар», «Плацдарм», «Бувші люди», «Родина щіткарів» та ін.  
"…Могили Ваші розсіяні по всій широкій Україні. Це здорове зерно, з якого виросте наша свята воля. І прийде час, що посуне тисячами на Ваші могилки вільний народ і цілуватиме землю, що прикрила Вас, і сльозами буде зрошувати її… І дітям маленьким будуть Ваші могилки найвищою наукою …» (Мирослав Ірчан, посмертна згадка січовим стрільцям ).
Розгорнути