chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль античного мистецтва «Боспорські агони», Сімферополь

Дата події:4-10 червня 2011 р.
Місце події:Сімферополь, відкриття - Нікітський ботанічний сад (Ялта)
Більше про подію:

Народжені в Східному Криму, на місці колись могутнього Боспорського царства, «агони», що в перекладі з грецького означає «чесні змагання вільних громадян», за минулі 12 років вибороли не лише весь Крим, а стали визнаним Міжнародним фестивалем.

Його мета — відроджувати і розвивати культурні та історичні традиції, обмінюючись досвідом з ближніми й далекими сусідами, щоб дати новий шанс розвитку території.

Сім разів поспіль, починаючи з 1999 року, свято античного мистецтва проводилося в Керчі, 26-вікова історія якої завжди привертала увагу вчених і діячів мистецтв.

Фестиваль став місцем зустрічі популярних артистів, режисерів, театральних колективів різних країн, трибуною науково-практичних конференцій «Античність і драматургія», часом проведення оригінальних виставок та пленерів, змагань в красі слова серед поетів і письменників, музичних і кінопрем'єр.

Місцем урочистій церемонії відкриття Тринадцятого міжнародного фестивалю «Боспорські агони» обрано потужний музей природи під відкритим небом — Нікітський ботанічний сад. Саме тут 4 червня розквітне нова квітка фестивалю.

Свято мистецтв проводиться під патронатом Верховної Ради і Ради міністрів АРК, за підтримки Міністерства культури України, Міністерства культури АРК, при постійній допомозі Міністерства культури Російської Федерації.

Пізніше до Ялти, як місця відкриття фестивалю, приєднається Сімферополь, на сценічних майданчиках якого пройде театральний конкурс. У столиці Криму, за підтримки Російського культурного центру і ВАТ «Кримкнига», буде проведено літературний конкурс «Ліра Боспору», а в кінотеатрі «Космос» показано Кіноссторінку фестивалю.

Жителів і гостей Сімферополя запросять на творчий вечір народного артиста Росії, актора театру і кіно Володимира Качана.

У програмі Тринадцятого фестивалю планується також міжнародна зустріч представників столичних університетів, перегляд студентських спектаклів і майстер-класи визнаних діячів театру. Ці заходи будуть проходити в спортивно-оздоровчому комплексі в с. Берегове Бахчисарайського району.

Підведення підсумків театрального конкурсу та фотопленера за участю відомих фотохудожників і фотожурналістів відбудеться 10 червня на урочистій церемонії закриття фестивалю.

Джерело: thisisukraine.org

4 липня

Інші дати
Данило Демуцький 
1893 –  класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
 
Розгорнути
Юліан Панькевич 
1863 – український графік, релігійний живописець (іконостаси, картини «Ісус Христос», «Богородиця», «Сільська Мадонна»), автор єдиного портрета І. Франка, зробленого з натури, ілюстрацій до поетичної антології «Акорди», «Слова о полку Ігоревім», творів Г. Хоткевича, С. Руданського, Я. Щоголіва. Учитель М. Бойчука.
Розгорнути
Народився Петро Панч (Панченко)
український письменник, член групи «Плуг», ВАПЛІТЕ, ВУСПП. Автор книг: «Гомоніла Україна», «Син Таращанського полку», «Білий вовк», «Три копійки» та ін. Офіцер Армії УНР.
«Гомоніла Україна, Довго гомоніла, Довго, довго кров степами Текла-червоніла.» (Тарас Шевченко).
Розгорнути