chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль куті та лемківської коляди

Дата події:15-16 січня 2011 р.
Місце події:Тернопільська область, Монастирський район, урочище «Бичова»
Більше про подію:

Місцем проведення цього етнографічно-фольклорного свята обрано територію, на якій ведуться роботи зі спорудження музею під відкритим небом «Лемківське село» — у Монастириському районі Тернопілля.

Традиційно тут, в урочищі «Бичова», відбувається Всеукраїнський літній фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини».

Учасники та гості фестивалю матимуть нагоду взяти участь у різдвяних дійствах, притаманних лемкам, послухати коляди і поколядувати разом із фольклорними колективами з Тернопільської та сусідніх областей, побачити обряд «Маланки» та вертеп, покататися на санях, запряжених кіньми.

Ще однією родзинкою свята має стати фестиваль куті, де буде представлена кутя за рецептами усіх районів, фольклорних колективів чи господинь, заявлених до участі у фестивалі.

Джерело: УНІАН

25 липня

Інші дати
Аркадій Сорока
1921 – народний художник України. Працював у жанрах натюрморту, пейзажу, портрета. Автор батальних діорам, жанрових та історичних картин.
Розгорнути
Народився Юліан Кулаковський
(1855, Литва – 1919) – історик, археолог, Фахівець з історії Північного Причорномор'я, Візантії, Стародавнього Риму. Проводив археологічні дослідження античних пам»яток півдня України (Ольвія, Пантікапей). Автор 3-томника «Історія Візантії».
І тільки Рим один до Риму міг рівнятись, І Риму одного міг тільки Рим жахатись. Було бо писано у книзі судьбовій, Щоб скрізь підносив він тріумфу горді брами, Законом для землі поставив присуд свій, А серця мужністю зрівнявся з небесами! (Микола Зеров)
Розгорнути