chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль куті та лемківської коляди

Дата події:15-16 січня 2011 р.
Місце події:Тернопільська область, Монастирський район, урочище «Бичова»
Більше про подію:

Місцем проведення цього етнографічно-фольклорного свята обрано територію, на якій ведуться роботи зі спорудження музею під відкритим небом «Лемківське село» — у Монастириському районі Тернопілля.

Традиційно тут, в урочищі «Бичова», відбувається Всеукраїнський літній фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини».

Учасники та гості фестивалю матимуть нагоду взяти участь у різдвяних дійствах, притаманних лемкам, послухати коляди і поколядувати разом із фольклорними колективами з Тернопільської та сусідніх областей, побачити обряд «Маланки» та вертеп, покататися на санях, запряжених кіньми.

Ще однією родзинкою свята має стати фестиваль куті, де буде представлена кутя за рецептами усіх районів, фольклорних колективів чи господинь, заявлених до участі у фестивалі.

Джерело: УНІАН

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі