chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль сучасного мистецтва Art Territory

Дата події:23-24 травня 2015 р.
Місце події:м. Луцьк
Більше про подію:

Фестиваль сучасного мистецтва Art Territory: місто творціввідбудеться у Луцьку вже цими вихідними, 23-го та 24-го травня.

Art Territory організовує виконавчий комітет Луцької міської ради спільно з численними громадськими організаціями та активними лучанами.

«Проте жодної копійки з міського бюджету Луцька на захід не витратили», – наголосив перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев на прес-конференції, організованій сьогодні з приводу заходу.

Він розповів, що всі гроші, а це близько мільйона гривень – 998 тисяч, виділили європейські партнери. А все тому, що фестиваль відбуватиметься у рамках проекту «Спільна мережа співпраці у сфері культури та соціального захисту з метою розвитку міст з польсько-українського прикордоння», що реалізується у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007—2013 Європейського інструменту сусідства та партнерства за підтримки Європейського Союзу.

Водночас Віра Кудрявцева, начальник Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Луцької міської ради, поділилася, що саму ідею фестивалю придумали ще в 2011-му році, але відтоді, аж до цієї весни, все ніяк не було можливості його зреалізувати. «Спочатку завадили події на Майдані, пізніше – ті трагічні події, які відбуваються на сході країни», – пояснила жінка.

Відмовлятися від фестивалю взагалі організатори не захотіли, бо ж сама ідея втілити щось подібне в життя у Луцьку – чудова, європейська. Тому почали активно працювати над тим, щоб «переробити» фестиваль із суто розважального на митецький, культурний.

Програму фестивалю можна переглянути на сайті заходу або ж у спільноті фестивалю на Фейсбуці.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути