chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль ковальського мистецтва у Житомирі

27 червня 2011 о 09:29

У Житомирі відбувся Другий Всеукраїнський фестиваль ковальського мистецтва.

У ньому взяли участь майстри з усієї України. Серед них, відомі ковалі з Києва (Сергій ФІРСОВ), Львова (Святослав ЛЕВ), Донецька (Віктор МІХАЛЬОВ).

Зокрема, під час триденного фестивалю своє мистецтво продемонстрували представники творчої династії ковалів Артем ВОЛЬСЬКИЙ та Олексій КРИВОРУЧЕНКО.

Головним дійством стала робота на спільним проектом — виготовлення ковалями залізної декоративної композиції «Як ковалі щастя кували», яку передано у подарунок Житомиру.

Також ковалі проводили для житомирян та гостей міста майстер-класи.

Фестиваль відвідало кілька тисяч житомирян.

На святі виступили також члени військово-історичного клубу «Золота шпора», продемонструвавши власноруч виготовлені костюми часів Київської Русі та мистецтво лицарського бою часів середньовіччя.

Сьогодні представники обласної та міської влади вручили дипломи учасникам фестивалю, після чого відбулося його театралізоване урочисте закриття.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути