chrome firefox opera safari iexplorer

Фольк-студія «Правиця» в гостях у козацького селища «Мамаєва Слобода»

Дата події:24 березня 2012
Місце події:Мамаєва Слобода (Київ, вул. Михайла Донця, 2)
Більше про подію:

Року Божого 2012, місяця березня, числа 24 фольк-студія «Правиця» на території садиби Титаря козацького селища «Мамаєва Слобода» проведе весняні забави з нагоди другої річниці дитячої фольклорної школи «Правиця».

В давнину, коли наступала весна: танули сніги, скресала крига на козацькій Вкраїні обіруч славетної від віків річки Дніпро, молодь збиралась на луках, в гаях, дібровах, біля струмків та річок. Гамірно водили «Подоляночку», хороводи, пустували, гралися в «довгу лозу», «котика і мишку», співали веснянки, танцювали кривого танця та «Переплута».

До наших днів дійшли давні обряди закликання весни. Протягом кількох тисячоліть на Наддніпрянщині створився чіткий веснянковий обряд. Так велося споконвіку, серед «чубатих слов`ян», закликати весну чарівними українськими піснями, іграми та хороводами.

Благовлови, мати,
Весну закликати!
Весну закликати!
Зиму проводжати,
Зимочку в візочку,
Літечко в човничку!
Початок заходу фольк-студії «Правиця» 24 березня 2012 року об 11-00.

У програмі свята:

• Виступ вихованців фольк-студії «Правиця»
• Водіння хороводів та закликання весни
• Частування чаєм
• Рухливі ігри
• Випікання жайворонків

Школа «Правиця» створена 20 березня 2010 року, саме цей день є початком Нового року за сонячним календарем.
Тож кожна сім’я може приєднатися до весняного святкування та побачити на власні очі, як маленькі діти закликають весну, водять кривий танець та грають на галявині в цікаві ігри.

В свою чергу козацьке селище «Мамаєва Слобода» до Вашої уваги пропонує:

— Майстер-клас із виготовлення та випікання в печі української хати «жайворонків» та «бусликів»

— Майстер-клас із виготовлення шпаківень та синичників

— Для бажаючих буде працювати козацька «Казкова хата»

Телефони для довідок та попереднього запису на майстер-класи: 361-98-48; 093-043-02-77, електронна адреса.: mamayevasloboda@gmail.com

Із краю-кураю пташок викликаю: летіть жайворонки до нашої сторонки, спішіть ластів`ята до нашої хати! Весну зустрічати, зиму проводжати!

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути