chrome firefox opera safari iexplorer

Х Міжнародний фестиваль «Jazz Bez»

Дата події:02-12 грудня 2010 р.
Місце події:
Більше про подію:

З 2 по 12 грудня 2010 року відбуватиметься десятий міжнародний фестиваль «Jazz Bez».

«Десятиденний транскордонний джазовий марафон» прокотиться тринадцятьма містами України та Польщі: Львів, Харків, Севастополь, Тернопіль, Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, Ужгород, Люблін, Варшава, Перемишль, Санок, Новіци. Можливо до фестивалю приєднаються Житомир і Київ.

Серед виконавців, що тішитимуть слух меломанів своєю майстерністю, будуть:

  • New Trio (Poland) — «постколтрейнівський» проект відомих польських джазменів братів Смочинських і видатного російського барабанщика Олександра Зінгера.
  • The Second Approach Trio (Rossia) — номінанти трьох премій Асоціації джазових журналістів Росії, котрі імпровізують із академічною музикою, джазом та фолком як музичний театр.
  • Alex Maksymiv Projekt ( Canada -Niderland-Portugalia) — проект гітариста українського походження, що народився у Канаді, вчиться в Нідерландах та грає у «JazzClub.Lviv».
  • Tatiana Balakyrska & «Free-SpokenBand» (Rossia-Ukraina) — проект вокалістки, редакторки UAjazz.Com та журналу Джаз.Ру Тетяни Балакирської і тріо молодих музикантів із Єкатербурга, котрі виконують жорстку інтелектуальну музику у стилістиці hard jazz.
  • Litvinyuk Acoustik Jazz (Ukraina — Poland) — новий проект учасників улюбленого львівською публікою гурту «ShockolaD», що творить власну музику поєднану з джазовими обробками скандинавського фольклору.
  • Karolak Quartet & Oktawia (Poland) — спільний проект іменитого джазового композитора та мультиінструменталіста Войцеха Кароляка і молодої джазової вокалістки та флейтистки Октавії.
  • LeLa project (Armenia -Ukraina) — у програмі «KRUNK» гурт на основі давніх етнічних пісень творить європейський джаз з відтінком вірменського суму.
  • PERVOE_SOLNCE (Rossia) — проект відомого російського вібрафоніста Владіміра Голоухова та «інтелектуального діджея» Дмітрія Студітского. Музику автори характеризують як break-beat з елементами трансу і джазу.
  • FULL BLAST [BROETZMANN-PLIAKAS-WERTMUELLER] — проект легендарного німецького саксофоніста Пітера Брьотцмана, який за життя став класиком світового фрі-джазу.
  • Mencel Trio (Poland) — проект одного із найвідоміших музикантів Польщі -піаніста та композитора Йоахіма Менцеля. Він добре знаний львівською публікою завдяки виступам на фестивалях «Jazz Bez». Це вишуканий джаз для інтелектуалів.

Довідка

«Jazz Bez» — один із найвідоміших та найбільш тривалих джазових фестивалів нашої країни, котрому не тільки до змоги успішно прожити 10 років, але й вдається кожного разу збільшувати аудиторію, запрошувати титулованих виконавців з цілого світу та приєднувати до джазового руху нові міста.

Почавшись у 2000 році із виступів кількох джазових колективів у Львові та Перемишлі, тепер «Jazz Bez» поширився на культурні центри України та Польщі і щороку дивує грою кращих джазових музикантів.

«Jazz Bez» — це десять днів джазу: традиційного і авангардного, українського та світового, класичного та сучасного, елітарного і водночас доступного. Кожного року фестиваль представляє різноманітні барви джазу, експериментальної та імпровізаційної музики знаних колективів і нових проектів іменитих музикантів.

Родзинкою фестивалю є поєднання в рамках одного фестивалю максимальної кількості джазових стилів (свінг, ф'южн, бі-боп, джаз-рок, фанк, кул, фрі- джаз...) та імпровізаційної музики.

Цієї зими фестиваль святкує своє десятиліття.

Вся інформація про «Jazz Bez»: www.dzyga.com

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути