chrome firefox opera safari iexplorer

Галерея «АВС-арт» запрошує на групову виставку «ХАРБАРБОНД» (живопис)

Дата події:8-26 вересня 2015 р.
Місце події:м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б. Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90.
Більше про подію:

Для представників маріупольського об’єднання художників «ХарБарБонд» – Володимира Харакоза, Сергія Баранніка та Олександра Бондаренка – абстракціонізм став засобом творчої й емоційної емансипації від усталених художніх традицій та обмежень мистецької провінції.

Звільненням від гегемонії змісту й ілюзорності образів реалістичного живопису. Свободою бути самими собою всупереч загальноприйнятим правилам суспільства, що живе в умовах арт-периферії. У своїй творчості маріупольцям вдається абстрагуватися від непривабливої дійсності. Останнім же часом – і від жахіть неоголошеної російсько-української війни, що вже понад рік тримає їхнє рідне місто в нескінченній облозі. Всупереч усьому вони творять вишуканий світ, сповнений колірної гармонії й витонченості формальних та структурних зв’язків. Кожному з учасників «ХарБарБонду» притаманна власна творча манера. Проте об’єднавчим фактором для всіх трьох стає прагнення творчої свободи й уважне ставлення до проблем колориту, рисунку, композиційної побудови та емоційної складової твору.

Художній доробок мистців характеризує широкий колірний діапазон від спокійної гами приглушених пастельних відтінків до інтенсивних, на межі з агресією, кольорів. Живописний рельєф моделюється на нюансах поєднання площинності з пастозно-фактурною, часом декоративною поверхнею, що дозволяє грати з простором, вводити кілька планів, надавати зображенню майже метафізичної глибини. При цьому простежується особливий пієтет Олександра Бондаренка до живопису колірних полів Марка Ротка; схильність Володимира Харакоза до інтелектуальної складової абстракції, акцентованої асоціаціями з ієрогліфами та літерними «орнаментами» його полотен. Сергій Бараннік вирізняється своєю серією робіт із геометрично правильними колами, в межах яких він на власний розсуд вибудовує фантастичні позаземні ландшафти чи суто земні пейзажі, що вгадуються за нашаруваннями колірних клаптиків і трикутниками гір.

«Творчий процес у рамках того чи іншого напряму мистецтва ми розуміємо як ірраціональний акт, не керований свідомістю, де художнім редактором є внутрішня естетика. Це культура іншого порядку. Сталі уявлення руйнуються, створюються інші поняття. Лінія, колір, колорит, ритм, композиція плюс емоційне забарвлення, – все це має місце. Свобода вимагає розширення свідомості. Ремесло в традиційному розумінні втратило свою актуальність. Воно стає витонченішим, віртуознішим, відкритим і невгамовним. Свобода й тільки свобода – як споконвічно існуюча даність!»
Володимир Харакоз, Сергій Бараннік, Олександр Бондаренко

Zw

ПРО АВТОРІВ

Сергій Бараннік народився 1952 року. Працювати як мистець почав 1975 р. в художньо-виробничому комбінаті. Один із засновників творчої групи альтернативного мистецтва «Маріуполь-87». Член Національної спілки художників України (1992). Голова правління Маріупольської організації НСХУ. Заслужений художник України (2009). Твори знаходяться в музеях України, Росії, Польщі, Палестини, у приватних колекціях Польщі, Італії, Франції, Німеччини, Канади та США.

Олександр Бондаренко народився 1949 року.1965—1969 рр. – навчався в Ростовському художньому училищі ім. М.Грекова. Член Національної спілки художників України (1988). Працює в області графіки, живопису, дизайну. Учасник всеукраїнських та міжнародних виставок. Роботи знаходяться в приватних колекціях України, США, Ізраїлю, Болгарії, Італії, Греції, Німеччини, Франції.

Володимир Харакоз народився 1949 року. Закінчив Естонський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України (1992). Працює як живописець і графік. Учасник всеукраїнських і міжнародних виставок. Роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Франції, Італії, Греції, Фінляндії, Канади та США.

Відкриття виставки – 8 вересня 2015 о 18 годині.

Виставка працює з 8 по 26 вересня 2015 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка.

Вхід вільний.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути