chrome firefox opera safari iexplorer

Грандіозне козацьке свято під назвою «Гей, вернися, Сагайдачний! »

Дата події:14 жовтня 2012 о 12:00
Місце події:"Мамаєва Слобода" (Київ, вул. М.Донця,2)
Більше про подію:

Панове товариство! Дозвольте щиро по-козацьки сповістити Вас, що 14 жовтня 2012 року на честь одного з найшанованіших нашими прадідами Запорозькими козаками свята Покрова Пресвятої Богородиці на території козацького селища «Мамаєва Слобода» відбудеться грандіозне козацьке свято під назвою «Гей, вернися, Сагайдачний!».

Вхід для всіх бажаючих вільний та безоплатний, оскільки це свято є традиційним для козацького селища «Днем відкритих дверей».

Ми, сучасні українські козаки, хочемо, аби всі кияни спільно з нами відсвяткували День українського козацтва, а також 1102-гу річницю з Дня початку відзначення на території Руси-України свята Покрови Пресвятої Богородиці, під захистом якої наші прадіди – Запорозькі лицарі – здійснювали дивовижні побіди, як на суші, так і на морі...

Лейтмотивом урочистостей з нагоди свята буде давня козацька пісня: «Ой, на горі та й женці жнуть, а попід горою, яром-долиною козаки йдуть…».

План заходів козацького свята «Гей, вернися, Сагайдачний…»

14 жовтня 2012 року на «Мамаєвій Слободі»

• 8:30 – святочний церковний передзвін на дзвіниці козацької церкви.
• 9:00 – Божественна літургія в козацькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці з нагоди 1102-гої річниці від початку дня відзначення свята Покрова Пресвятої Богородиці.
• 12:00 – на Ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» початок урочистостей з нагоди відзначення Дня українського козацтва.
• Показовий виступ найкращого на території євроазійського континенту кінного козацького каскадерського підрозділу під орудою наказного отамана Олега Юрчишина.
• Концерт козацьких та фольклорних колективів, кобзарів, лірників із обов’язковим виконанням пісні «Ой, на горі та й женці жнуть…».
• В програмі також: фехтування на шаблях, стрільба з лука у виконанні козаків Печерської сотні реєстрового козацтва під орудою курінного отамана Олександра Харченка.
• Залпи з козацьких гармат: фальконетів та ожиг.
• Ярмарок народних майстрів.
• Змагання за призи, розміщені на шестиметровому ярмарковому стовпі.
• Козацький куліш та гарбузова каша.
• Народні гуляння із відтворенням давніх козацьких забав та дужань.
• Майстер-клас із середньовічних козацьких та шляхетських танців.

«Всі народи, що живуть на світі, завжди боронили і боронитимуть вічно життя своє, свободу і власність; і навіть найнижчі на землі тварини, які суть звірина, худоба і птаство, боронять становище своє, гнізда свої і немовлят своїх до знемоги; і природа з волі Творця всіх і Господа дала їм різне для того знаряддя в самих членах їх» (Богдан-Зиновій Хмельницький)

«Ой полети, галко, ой полети, чорна, да й на Січ риби їсти; Ой принеси, галко, ой принеси, чорна, від Кошового вісті…»

19 травня

Інші дати
Народився Анатолій Добровольський
(1910, с. Буки, Житомирська область – 1988), український архітектор. Один за авторів проекту планування й забудови Хрещатика і прилеглих кварталів, Московського мосту в Києві. Головний архітектор м. Києва (1950-1955).
Розгорнути
Народився Микола Євшан
(1889, с. Войнилів Івано-Франківська область – 1919) - український літературний критик, літературознавець і перекладач.
«Всякий ідеал, щоби він був корисний, щоби був дійсною силою, мусить виходити тільки з життя, мусить звертатись до життя, кінцеву ціль покласти в житті» (Микола Євшан).
Розгорнути