chrome firefox opera safari iexplorer

Грандіозне козацьке свято під назвою «Гей, вернися, Сагайдачний! »

Дата події:14 жовтня 2012 о 12:00
Місце події:"Мамаєва Слобода" (Київ, вул. М.Донця,2)
Більше про подію:

Панове товариство! Дозвольте щиро по-козацьки сповістити Вас, що 14 жовтня 2012 року на честь одного з найшанованіших нашими прадідами Запорозькими козаками свята Покрова Пресвятої Богородиці на території козацького селища «Мамаєва Слобода» відбудеться грандіозне козацьке свято під назвою «Гей, вернися, Сагайдачний!».

Вхід для всіх бажаючих вільний та безоплатний, оскільки це свято є традиційним для козацького селища «Днем відкритих дверей».

Ми, сучасні українські козаки, хочемо, аби всі кияни спільно з нами відсвяткували День українського козацтва, а також 1102-гу річницю з Дня початку відзначення на території Руси-України свята Покрови Пресвятої Богородиці, під захистом якої наші прадіди – Запорозькі лицарі – здійснювали дивовижні побіди, як на суші, так і на морі...

Лейтмотивом урочистостей з нагоди свята буде давня козацька пісня: «Ой, на горі та й женці жнуть, а попід горою, яром-долиною козаки йдуть…».

План заходів козацького свята «Гей, вернися, Сагайдачний…»

14 жовтня 2012 року на «Мамаєвій Слободі»

• 8:30 – святочний церковний передзвін на дзвіниці козацької церкви.
• 9:00 – Божественна літургія в козацькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці з нагоди 1102-гої річниці від початку дня відзначення свята Покрова Пресвятої Богородиці.
• 12:00 – на Ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» початок урочистостей з нагоди відзначення Дня українського козацтва.
• Показовий виступ найкращого на території євроазійського континенту кінного козацького каскадерського підрозділу під орудою наказного отамана Олега Юрчишина.
• Концерт козацьких та фольклорних колективів, кобзарів, лірників із обов’язковим виконанням пісні «Ой, на горі та й женці жнуть…».
• В програмі також: фехтування на шаблях, стрільба з лука у виконанні козаків Печерської сотні реєстрового козацтва під орудою курінного отамана Олександра Харченка.
• Залпи з козацьких гармат: фальконетів та ожиг.
• Ярмарок народних майстрів.
• Змагання за призи, розміщені на шестиметровому ярмарковому стовпі.
• Козацький куліш та гарбузова каша.
• Народні гуляння із відтворенням давніх козацьких забав та дужань.
• Майстер-клас із середньовічних козацьких та шляхетських танців.

«Всі народи, що живуть на світі, завжди боронили і боронитимуть вічно життя своє, свободу і власність; і навіть найнижчі на землі тварини, які суть звірина, худоба і птаство, боронять становище своє, гнізда свої і немовлят своїх до знемоги; і природа з волі Творця всіх і Господа дала їм різне для того знаряддя в самих членах їх» (Богдан-Зиновій Хмельницький)

«Ой полети, галко, ой полети, чорна, да й на Січ риби їсти; Ой принеси, галко, ой принеси, чорна, від Кошового вісті…»

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі