chrome firefox opera safari iexplorer

IV Міжнародний фестиваль органної музики «Діапазон»

Дата події:17-31 жовтня 2010 р.
Місце події:Львівський будинок органної та камерної музики (вул. С.Бандери, 8)
Більше про подію:

З усіх міст України Львів має найдавніші та найбагатші органні традиції. У касових книгах, що зберігаються в Історичному архіві у Львові, згадку про першого органіста знайдено за 1405 рік.

2010 рік був особливим для органного мистецтва України, та, зокрема Львова.15 січня 2010 року виповнилось 100 років від дня народження засновника академічної світської органної школи в Україні — Арсенія Котляревського (1910 – 1994).

Фестиваль «Діапазон» допомагає створити новий імідж Львова — міста високої європейської культури. Спільними зусиллями організаторів, громади і влади фестиваль спрямований на відродження давніх традицій у дещо забутій останнім часом галузі мистецтва — органній музиці. Сподіваємось, що, як і у попередні роки, фестиваль принесе вам, слухачам і шанувальникам, приємні хвилини спілкування з божественними творами та яскравими виконавцями.

Детальна інформація та програма на сайті http://www.organy.lviv.ua/fest/

16 травня

Інші дати
Народився Микола Костомаров
(1817, с.Юрасівка, нині – м.Дружба, Сумська область - 1885) - видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч. Автор «Книги буття українського народу».
«Бо не хотіла Україна іти услід язиков, а держалась закону божого, і всякий чужестранець, заїхавши в Україну, дивувався, що ні в одній стороні на світі так щиро не молються богу, ніде муж не любив так своей жони, а діти своїх родителей». (Микола Костомаров)
Розгорнути
Народився Тодось Осьмачка
(1895, с. Куцівка Черкаська область – 1962) - український письменник, прозаїк, перекладач.
«Гей, степе мій, підпер ти ріками моря, щоб не схитнулися вони на ниви хлібороба... Ти запалив дзвінкі вогні великих сизих рос, що з ринків падають на обрій — на вічний твій покос...» (Тодось Осьмачка)
Розгорнути