chrome firefox opera safari iexplorer

Книги турецькою мовою у меморіальній бібліотеці Павла Тичини

Дата події:03 лютого 2014
Місце події:музей-квартира Павла Тичини (Київ, вулиця Терещенківська,5)
Більше про подію:

3 лютого 1992 року Незалежна Україна встановила дипломатичні відносини з Туреччиною.

Відомо, що в середині 20-х років ХХ століття Павло Тичина в складі наукової групи деякий час перебував у Туреччині, вивчаючи її літературу, театр, культуру, традиції.

Також серед 20-ти мов, які Павло Тичина знав досконало, ми називаємо й турецьку.

Тому саме 3 лютого 2014 року у музеї-квартирі Павла Тичини (Київ, вулиця Терещенківська,5) в рамках проекту «До Тичининої книги доторкнуся» буде представлена одноденна виставка книг турецькою мовою з меморіальної бібліотеки Павла Тичини, а також лунатиме турецька музика.

Вхід на виставку — безоплатно.

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі