chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Павла Тичини відзначає 35-річчя від дня заснування низкою мистецьких марафонів

15 січня 2014 о 12:48

Січень 2014-го — рік 35-ліття з часу ЗАСНУВАННЯ Літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини. З цієї нагоди музеєм започатковується проект «Музей35», який покликаний не лише увічнити ювілейну для музею дату, а й нагадати усім про Тичину-худодника, Тичину-музиканта, Тичину-диригента поряд з непересічним та геніальним Тичиною-поетом.

Проект «Музей35» складатиметься з низки підпроектів: «Музей35. Художній марафон», «Музей35. Музичний марафон», «Музей35. Поетичний марафон» та «Музей35. Ми — з вами!».

В рамках проекту «Музей35. Ми — з вами!» впродовж 2014-го року буде проведено 35 мистецьких новоформатних креативних акцій та заходів у музеї та поза його межами, щоб об"єднати аудиторію довкола вишуканого та естетичного СУЧАСНОГО мистецтва у різних його проявах.

Проект «Музей35. Ми — з вами!» триватиме до 31 грудня 2014 року. Першим його кроком є започаткована музеєм новоформатна виставка одного дня, однієї катини, одного художника «Один рік — як усе життя», яка також триватме з 2 січня до 31 грудня 2014 року та запропонує глядачеві абсолютно новий підхід у можливостях ознайомлення суспільства з творчим доробком художника, у нашому випадку — Валерія Франчука.(https://www.facebook.com/events/680513265312821/).

Про інші захои в рамках проекту «Музей35. Ми — з вами!» ми інформуватимемо Вас через ФБ-мережу та на сайті музею.

Музей відкритий для обговорення та прийняття й Ваших пропозицій та Вашої участі в ньому. Якщо заходів та акцій відбудеться понад 35 — це трагедією не буде. 🙂

У січні 2014 року музей-квартира Павла Тичини має намір нагадати громаді про художню спадщину Павла Тичини, яка є маловідомою широкому загалу.

Навчаючись у Чернігівській бурсі та в Чернігівській духовні семінарії, Павло Тичина брав уроки малювання у відомого художника-символіста Михайла Жука, який готував свого учня до вступу в Петербурзьку академію мистецтв. Бідність родини завадила цим намірам, але Павло Тичина все життя не розлучався з олівцями, фарбами. Мав спроби рисувати вугіллям, пастеллю. Тому художня складова у мистецькому житті Павла Тичини була постійною і, можливо, саме тому його поезії є дуже образними.

Помешкання поета прикрашають картини його друзів-художників і створюють тим самим надзвичайно теплу й вишукану атмосферу.

Впродовж двох тижнів, з 13 січня до 26 січня 2014 року, ми оголошуємо у музеї художній марафон, під час якого запрошуємо художників створити у мистецькій вітальні музею картини, які будуть представлені на одноднній виставці у день народження Павла Тичини — 27 січня — та зберігатимуться у фондах музею до наступних днів народження поета, аби, примножившись у кількості, знову 27 січня наступних років вилитися у виставковий проект «Сучасні художники України — музею Павла Тичини». Якщо художники мають бажання долучитися до марафону, але їм комфортніше працювати вдома, в майстерні, ми будемо раді прийняти до фоднів музею їх роботи та демнструвати вже на цьогорічній виставці.

Роботи, що надійдуть до музею в січні 2014 року ЩОРОКУ будуть експонуватися на виставці 27 січня, в день народження поета.

До вересня 2014 року буде виданий каталог з катринами, створеними у музеї чи переданими на виставку в рамках проекту «Музей35. Художній марафон».

Охочим взяти участь у проекті музей надає полотна для створення картин.

Усі коментарі та запитання за телефоном 234-43-27, Юлія Коваленко.

Додала Тетяна Сосновська

12 травня

Інші дати
12 травня відзначають:
  • День матері в Україні.
  • Всесвітній день медичних сестер.
  • Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
Розгорнути
Федір Моргун 
1924 – український державний і громадський діяч, учений-агроном, письменник і публіцист.
 
Розгорнути
Іван Марчук
1936 – український живописець, лауреат Шевченківської премії. Один із 100 геніїв світу.
Розгорнути
Варвара Адріанова-Перетц 
1888 – український і російський літературознавець, фольклорист, мовознавець, текстолог, бібліограф, педагог. Дослідниця давньоруської літератури, зокрема «Слова о полку Ігоревім» та інших пам’яток ХІ–ХVI cт.
Розгорнути
Народилася Софія Окуневська-Морачевська
(1865, с.Довжанка Тернопільська область – 1926) – перша жінка-лікар в Австро-Угорщині, українська громадська діячка.
«Від Софії пішло мені те світло, за яким я так тужила, невиразно мріла». (Ольга Кобилянська)
Розгорнути