chrome firefox opera safari iexplorer

Конференція «УГКЦ: 20 років після підпілля»

Дата події:24-25 листопада 2011 р.
Місце події:корпус філософсько-богословського факультету Українського католицького університету (вул. Хуторівка, 35а)
Більше про подію:

24-25 листопада в УКУ відбудеться конференція кафедри богослов'я «УГКЦ: 20 років після підпілля. Здобутки, труднощі таперспективи становлення духовно-богословської ідентичності».

«Формат конференції – науково-практичний. ЇЇ ціль не просто представити і обговорити наукові доповіді, а також зосередитися на конкретних практичних проблемах формування богословських шкіл УГКЦ та завданнях, які мають викладачі теології у богословських навчальних закладах. Таке обговорення є основним завданням секційних засідань», – пояснює завідувач кафедри богослов’я УКУ Віктор Жуковський.

20 років минуло від того часу, коли УГКЦ вийшла з підпілля і почала відбудовувати своє життя на різних рівнях. Одним з центральних вимірів повноцінного життя і розвитку Церкви є її богослов’я, розвиток богословської школи, науки і освіти, – зазначають організатори. – У 2005 році в Українському католицькому університеті відбулася конференція «Кайрос», яка показала що у богословському просторі УГКЦ є позитивні зміни. Настав час для того, щоб застановитися над такими питаннями – якими є здобутки 20-літнього розвитку богослов’я УГКЦ; з якими труднощами і викликами стикалося богослов’я УГКЦ і в чому є найбільші проблеми сучасного його стану;які цілі та завдання Церква окреслює перед богословами сьогодні; які головні перспективи подальшого розвитку богословської освіти і науки в УГКЦ.

Ці та інші питання будуть предметом доповідей, обговорень, дискусій на конференції.

Програма конференції — на сайті УКУ

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути